Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Netflix chce zgarnąć wszystkie filmowe nagrody. Jest zwiastun „Maestro”

W reżyserii Bradleya Coopera.

Na zbliżających się festiwalach filmowych Netflix pokaże jeden ze swoich najważniejszych projektów tego roku. „Maestro” to dramat biograficzny o legendarnym amerykańskim dyrygencie, wyreżyserowany przez Bradleya Coopera. Aktor zagra także główną rolę. Platforma liczy, że film zdobędzie kluczowe nagrody.

„Maestro” opowie o życiu Leonarda Bernsteina (1918-1990), który komponował przede wszystkim oprawę muzyczną do licznych spektakli wystawianych na deskach teatrów na Broadwayu. Między innymi do legendarnego musicalu „West Side Story”. Ponadto jest odpowiedzialny za ścieżkę dźwiękową takich produkcji jak „W obronie życia” czy „Na nabrzeżach”.

Obraz głównie skupi się jednak na wątku relacji artysty z jego żoną. Idąc za oficjalnym opisem, otrzymamy „porywającą i pozbawioną lęku historię miłosną, będąca kroniką trwającego całe życie związku ikony kultury Leonarda Bernsteina i Felicii”. W roli partnerki dyrygenta wystąpi Carey Mulliga.

„Maestro” to typowy reprezentant kina artystycznego

Zauważmy, że za projektem stoją uznani filmowcy. Cooper współtworzył scenariusz wraz z Joshem Singerem, laureatem Oscara za widowisko „Spotlight”. W gronie producentów znaleźli się natomiast chociażby Martin Scorsese i Steven Spielberg. Co ciekawe, reżyserzy sami planowali zająć się historią kompozytora.

„Maestro” zadebiutuje na 80. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji we wrześniu. Na platformie Netflix wyląduje pod koniec roku - 20 grudnia. Będzie to drugi film wyreżyserowany przez Bradleya Coopera. Pierwszy nosi tytuł „Narodziny gwiazdy”.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Jakub Jusiński

Jakub Jusiński

Autor

Wielki fan kina wojennego i dramatów historycznych. Kuba zajmuje się głównie pisaniem newsów ze świata filmów, seriali i VOD.

Komentarze