Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nawet pudełkowe kopie Jedi: Ocalały będą wymagały pobierania

Mowa o konsolach.

Wygląda na to, że nawet pudełkowe wydania Star Wars Jedi: Ocalały na konsolach będą wymagały dodatkowego pobierania danych, a produkcja nie uruchomi się bezpośrednio „z płyty”.

Takie podejście nie będzie niczym nowym dla miłośników grania na PC, gdzie tytuły trzeba zazwyczaj aktywować w jednym z setek launcherów i pobrać aktualizacje. Na PlayStation 5 czy Xbox Series X/S nadal będzie to jednak pewna nowość, a być może nawet źródło rozczarowania.

Informacje pochodzą z serwisu Reddit, gdzie jeden z użytkowników opublikował zdjęcie kartonów wypełnionych pudełkami. Mowa zapewne o pracowniku sklepu czy magazynu. Pomijając miejsce zatrudnienia, kluczowy jest mały napis zaraz nad kategorią wiekową - „download requred” lub też „wymagane pobieranie”.

Nie jest obecnie jasne, ile danych będziemy musieli ściągnąć. Może ich być całkiem sporo, ponieważ wymagania sprzętowe z PC wskazują na fakt, że gra zajmie na dysku twardym imponujące 155 GB. Na PlayStation 5 czy Xbox Series X/S może więc być podobnie, podczas gdy dwuwarstwowy Blu-ray to około 50 GB pojemności.

‘Download Required’ for Physical Release? Source Mighty Ape NZ
by u/NightwingXII in FallenOrder

Jak można się domyślać, sytuacja wywołała pewne zamieszanie w komentarzach. Nie brakuje opinii mówiących o tym, że „w dzisiejszych czasach i tak głównie kupuję wydania cyfrowe”, ale są też głosy od kolekcjonerów, którzy „nadal czerpią satysfakcję z otwierania pudełka i wkładania płyty do napędu”.

Odpowiedzialne za produkcję studio Respawn nie zajęło stanowiska w sprawie. Czasu jest coraz mniej, ponieważ Star Wars Jedi: Ocalały debiutuje już w najbliższy piątek, 28 kwietnia.


Dlaczego warto sięgnąć po „Legendy gier wideo”?

Dzięki książce poznasz największych twórców gier wideo w historii, a przy okazji dowiesz się, jak wielki był ich wpływ na wszystkie kolejne gry, również dzisiejsze hity, w które grasz na co dzień.

Pobierz darmowy fragment i zamów książkę „Legendy gier wideo” w przedsprzedaży »

Kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, jak narodziły się komputerowe RPG-i, dlaczego grom tak blisko do filmów, kto wymyślił otwarte światy, jak narodziły się strzelanki czy wreszcie, który znany twórca poleciał w kosmos jako drugi cywil w historii.

Dowiedz się więcej teraz »

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze