Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Mobilne Pokémon Duel zadebiutowało w Europie

Darmowa strategia ze stworkami.

Na europejskich urządzeniach mobilnych z systemami iOS oraz Android nieoczekiwanie ukazało się Pokémon Duel - darmowa strategia z kieszonkowymi stworkami w rolach głównych.

Produkcję można pobrać bezpłatnie z poziomu usług App Store oraz Google Play.

Pokémony gotowe do walki

Oryginalnie tytuł ukazał się w ubiegłym roku, ale dotychczas dostępny był tylko w Japonii, gdzie znany jest pod nazwą Pokémon Comaster. Projekt powstał we współpracy z firmą Heroz.

Gra jest strategią, w której z pomocą własnych stworków toczymy bitwy z pozostałymi trenerami - innymi graczami lub oponentami sterowanymi przez sztuczną inteligencję. Starcia rozgrywają się w turach na specjalnych arenach.

Podczas zabawy przesuwamy własne pokémony w kierunku fragmentu planszy należącego do przeciwnika. W momencie, gdy nasz podopieczny zetknie się z potworkiem rywala, dojdzie do pojedynku, rozstrzyganego prostą mini-grą.

Same stworki przedstawiono w formie figurek. Nie zabrakło oczywiście elementu kolekcjonerskiego - za zdobywaną w czasie rozgrywki walutę odblokowujemy dostęp do skrzyń z kolejnymi istotami.

Pokémon Duel jest drugą produkcją mobilną z Pikachu i spółką. W ubiegłym roku na iOS i Androidzie ukazało się Pokémon GO, które cieszy się dużą popularnością.

We wspomnianej produkcji zabawa polega na szukaniu i łapaniu kieszonkowych stworków w prawdziwym świecie, a sam projekt jest ciągle rozwijany. Niedawno na przykład twórcy zaczęli powoli wprowadzać dodatkowe istoty - z tak zwanej drugiej generacji.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze