Skip to main content

Mobilna wersja Apex Legends ukaże się latem, ruszyła wstępna rejestracja

Jest też nowy trailer.

Zgodnie z wcześniejszymi obietnicami, popularne Apex Legends zmierza na urządzenia z systemami iOS i Android. EA ujawniło przybliżony termin debiutu mobilnej edycji i uruchomiło wstępną rejestrację.

Z informacji umieszczonych w FAQ na oficjalnej stronie projektu wynika, że twórcy celują w premierę przenośnego wydania strzelanki podczas tegorocznego lata. Dopuszczają jednak możliwość opóźnienia produkcji, bo „gonią poruszające się cele”.

Na razie ruszyła wstępna rejestracja do gry, nagradzana przedmiotami kosmetycznymi, choć obecnie tylko dla posiadaczy urządzeń z systemem Android - zapisać można się za pośrednictwem cyfrowego sklepu Google Play. Podobna opcja na iPhone'ach i iPadach pojawi się w późniejszym terminie.

Zobacz na YouTube

Twórcy przekonują, że mobilną wersję Apex Legends przygotowano od podstaw z myślą o telefonach i tabletach. Sterowanie oraz interfejs użytkownika dostosowano do możliwości ekranów dotykowych.

Nie zabraknie postaci, zdolności i map znanych z komputerowej i konsolowej wersji strzelanki, aczkolwiek w planach są też areny, tryby rozgrywki i zawartość dostępne wyłącznie na iOS i Androidzie. Sam tytuł będzie darmowy (z opcjonalnymi mikropłatnościami).

Mobilna wersja jest osobną grą, więc nie przewidziano opcji zabawy z posiadaczami pozostałych platform. Warto zaznaczyć, że aktualnie trwają testy pozycji w dziesięciu krajach - Australii, Nowej Zelandii, Singapurze, Malezji, Filipinach, Indonezji, Meksyku, Peru, Argentyny i Kolumbii.

Zobacz także