Skip to main content

Apex Legends jeszcze w tym miesiącu trafi na urządzenia mobilne

Na całym świecie.

Respawn Entertainment podzieliło się przybliżoną datą premiery mobilnej edycji Apex Legends. Gra trafi na smartfony i tablety jeszcze w maju.

Informację przekazał dyrektor projektowy gry - Jordan Patz - podczas niedawnego pokazu strzelanki. Jak pisze serwis VGC, deweloper podkreślił, że w tym miesiącu pozycja zadebiutuje na całym świecie. To o tyle istotne, że wczesna wersja produkcji była do tej pory dostępna tylko w kilku krajach.

Mobilna edycja Apex Legends powstaje jako osobny projekt, co oznacza, że zaoferuje odrębny - względem wydań z PC i konsol - system progresji, a także osobne przepustki bojowe, przedmioty kosmetyczne i ulepszenia.

Gra oczywiście będzie darmowa z opcjonalnymi mikropłatnościami, które - jak zapewniają twórcy - nie pozwolą na uzyskanie nieuczciwej przewagi nad osobami nie decydującymi się na wydawanie pieniędzy. Pojawią się znane z oryginału postacie i mapy.

Mobilną edycję Apex Legends przygotowano od podstaw z myślą o telefonach i tabletach. Można więc spodziewać się sterowania i interfejsu dostosowanego do możliwości ekranów dotykowych. Nie zabraknie unikalnych treści, niedostępnych na PC i konsolach.

Produkcja zmierza na iOS (zadziała na iPhone 6S lub nowszym) oraz Androidzie (w wersji 6.0 lub wyższej).

Zobacz także