Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ministerstwo Cyfryzacji uruchamia polski serwer Minecrafta

W ramach Grarantanny.

Ministerstwo Cyfryzacji wraz z organizacją NeverLight postanowiło przygotować serwer Minecrafta z myślą o młodych graczach, którzy spędzają obecnie więcej czasu w domach z uwagi na zamknięte szkoły.

Serwer zostanie uruchomiony dziś o godzinie 18:00. Informacje na jego temat są aktualizowane na bieżąco na Facebooku. Do 27 marca można będzie wziąć udział w konkursie z nagrodami na najciekawszą budowlę.

Zabawa dotyczy tylko wersji PC. Instrukcje dołączenia do serwera można znaleźć na oficjalnej stronie akcji Grarantanna. Adres serwera otrzymujemy po rejestracji.

„Każdy z graczy jest w trybie kreatywnym i może korzystać z dowolnych materiałów w sposób nieograniczony. Pamiętaj, że jedyne co Cię ogranicza, to wyobraźnia” - zachęcają organizatorzy.

W ramach Grarantanny przygotowano też między innymi szereg internetowych kursów na temat tworzenia gier wideo, sesje RPG, konkurs produkcji gier czy quiz historyczny.

Następnie: Prequel God of War z PS4 będzie komiksem

O autorze

Awatar Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Komentarze