Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Minecraft - zdrowie: regeneracja punktów życia

Jak wyleczyć postać.

Podczas rozgrywki w Minecraft trybie innym, niż kreatywny, musisz zwracać uwagę na zdrowie swojej postaci - w przeciwnym wypadku dojdzie do jej śmierci. Z tej strony dowiesz się jak działa mechanika punktów życia i jak je przywracać.

Punkty zdrowia postaci przedstawione są za pomocą dziesięciu serduszek (1), a każde z nich podzielone jest na dwie części - co daje łącznie 20 punktów zdrowia.

Każde otrzymane obrażenia - czy to od wroga, ognia, lawy czy upadku - uszczuplają ten zapas. Gdy zejdzie do zera, postać umrze i odrodzi się bez przedmiotów.

Zdrowie możesz regenerować na dwa główne sposoby. Pierwszy to zaspokajanie głodu (2), wskaźnika znajdującego się na prawo od życia. Gdy postać jest najedzona (pełny pasek głodu), będzie regenerować pół serca co pół sekundy, przy wskaźniku głodu 9/10 będzie to pół serca co 4 sekundy. Przy większym głodzie regeneracja się zatrzymuje.

Drugi sposób to wykorzystanie mikstur regeneracji (3). Nie są one dostępne od początku rozgrywki i najpewniej wytworzysz je dopiero po wielu godzinach zabawy, ale pozwalają na szybkie uzupełnianie utraconego zdrowia - co przydaje się szczególnie w walce.

Najprościej więc pilnować wskaźnika głodu. Gdy postać będzie najedzona, nie powinno być problemów z uzupełnianiem utraconego zdrowia. Pamiętaj jednak, że negatywne efekty, jak zatrucie czy podpalenie, powstrzymają regenerację i odbiorą określoną liczbę serc, zanim ich czas działania się zakończy.

Następnie: Minecraft - sprint: jak szybko biegać

Spis treści: Minecraft - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Minecraft - głód: gotowanie jedzenia

More Poradniki

Najnowsze artykuły