Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Minecraft - wytwarzanie przedmiotów, pola Konstruowania

Jak tworzyć narzędzia, bronie i materiały budowlane.

Z pozyskanych surowców w grze wykonamy przedmioty różnego typu. W Minecraft stworzymy broń, opancerzenie, materiału budowlane, domowe i warsztatowe wyposażenie, a także wszelkiego rodzaju narzędzia. Dzięki tym przedmiotom dekorujemy bazę, przyspieszamy wydobycie surowców czy tworzymy zautomatyzowane farmy.

Do przetwarzania surowców i wytwarzania przedmiotów wykorzystamy ekwipunek lub stół rzemieślniczy (warsztatowy). Do przetapiania wybranych surowców użyjemy ogniska, pieca, pieca hutniczego i wędzarki.

Proces tworzenia w każdym przypadku wygląda podobnie. Gracz musi zaopatrzyć się w surowce (rudy lub przedmioty), które przeniesie do pól Konstruowania. W ekwipunku stworzymy tylko część przedmiotów, ponieważ jesteśmy ograniczeni do pola 2x2. Do wykonania pozostałych potrzebujemy stołu rzemieślniczego, które posiada pole Konstruowania 3x3.

Wytwarzanie przedmiotów w ekwipunku

W widoku ekwipunku po lewej stronie widzimy zakładki z przedmiotami (1), które możemy wytworzyć. Pierwsza kategoria to budowle, następnie wyposażenie, przedmioty i natura. Po kliknięciu na ikonę lupy (2) zobaczymy przedmioty ze wszystkich kategorii. Specjalny przycisk (3) służy do pokazywania rzeczy, które jesteśmy w stanie wykonać na podstawie posiadanych surowców.

Przedmioty możemy wytwarzać na dwa sposoby. Surowce można przesuwać ręcznie do pól Konstruowania (4). Jeśli nasz wybór okaże się trafny, w slocie rezultatu zobaczymy produkt końcowy (5). Aby wytworzyć przedmiot, należy kliknąć na produkt finalny i przenieść go do ekwipunku. Jeśli wytwarzamy więcej niż jeden produkt, klikajmy kilkukrotnie na slot rezultatu.

Drugi sposób to korzystanie z propozycji, które widzimy w lewej części ekwipunku. W ten sposób wybieramy interesujący przedmiot, a niezbędne składniki pojawią się od razu w polu Konstruowania. Rzeczy na czerwonym tle to te, których aktualnie nie jesteśmy w stanie wykonać.

Następnie: Minecraft - stół rzemieślniczy, jak używać

Spis treści: Minecraft - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Minecraft - ekwipunek, jak zarządzać

Komentarze

More Poradniki

Najnowsze artykuły