Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Minecraft - ekwipunek, jak zarządzać

Jak korzystać z ekwipunku.

Ekwipunek w Minecraft służy do przechowywania przedmiotów, wytwarzania narzędzi, zarządzania opancerzeniem i uzbrojeniem. Dzięki niemu mamy pod ręką niezbędne rzeczy, a te, których nie potrzebujemy, możemy umieścić w skrzyniach.

Aby wywołać ekwipunek, należy wcisnąć klawisz E. Warto pamiętać, że podczas korzystania z ekwipunku czas w grze dalej płynie. Wygląd ekwipunku zmienia się w zależności od trybu gry. W trybie kreatywnym w ekwipunku widnieje 12 kategorii przedmiotów i bloków, których nie znajdziemy w trybie przetrwania. W tym ostatnim przedmioty można wytworzyć jedynie z posiadanych surowców.


Zarządzanie ekwipunkiem

Ekwipunek w trybie przetrwania posiada 36 slotów do obsadzenia: 27 pól zwykłych (1) i 9 pól szybkiego wyboru (2). Te ostatnie umożliwiają błyskawiczny dostęp do wytypowanych przez gracza przedmiotów. Służą do tego klawisze 1-9 lub kółko myszy. W ekwipunku znajdziemy również pola pancerza i tarczy (3). Stworzone elementy opancerzenia przesuwamy do tych slotów.

Jeśli gracz ma pusty ekwipunek, pierwsze podnoszone przedmioty pojawią się w slotach szybkiego dostępu. Dopiero po zapełnieniu paska szybkiego dostępu, trafią do pozostałych pól w ekwipunku.

Aby zmienić slot przedmiotu w ekwipunku, najeżdżamy na daną rzecz kursorem, wybieramy ją za pomocą LPM. Teraz czas go przytrzymując LPM przesuwamy rzecz do miejsca docelowego (4), które podświetli się na zielono. W ten sposób przyporządkujemy również przedmioty do paska szybkiego wyboru. Proces przenoszenia pomiędzy polami przyspieszymy przez wciśnięcie kombinacji Shift + LPM.

Większość przedmiotów w ekwipunku można grupować. Aby je połączyć w jedną gromadę, przenosimy kolejne przedmioty do jednego slotu. Aby dokonać podziału przedmiotów, klikamy na slot zbiorczy PPM i przenosimy kolejne przedmioty do innego pola.

Aby wyrzucić przedmiot z ekwipunku, należy najechać na niego kursorem i wcisnąć klawisz Q. Aby wyrzucić całą grupę, wystarczy użyć kombinacji klawiszy CTRL + Q. Możemy również wyrzucić w ten sam sposób przedmioty po zamknięciu ekwipunku. Wtedy wybieramy dany przedmiot z paska szybkiego dostępu i używamy klawisza Q.

Następnie: Minecraft - wytwarzanie przedmiotów, pola Konstruowania

Spis treści: Minecraft - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Minecraft - jak wydobywać surowce

Komentarze

More Poradniki

Najnowsze artykuły