Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Minecraft trafi na PlayStation 4, PS Vita i Xbox One w sierpniu

Wersja na konsole nowej generacji za 5 dol. dla posiadaczy gry na PS3 lub X360.

Przedstawiciele studia Mojang poinformowali, że Minecraft zadebiutuje na PlayStation 4, PlayStation Vita oraz na Xbox One w sierpniu.

Nową wersję wyceniono na 20 dol. Gracze, którzy posiadają już grę na PS3 pobiorą wydanie na Vitę za darmo. Otrzymają też możliwość zakupu tańszej edycji na PlayStation 4 - zapłacą tylko 5 dol.

Oferta zniżkowa i opcja cross-buy między platformami Sony dotyczy tylko cyfrowej wersji Minecrafta na PlayStation 3. Deweloperzy zaznaczają jednak, że „starają się porozumieć” z producentem konsoli, by nabywcy wydania pudełkowego nie byli pokrzywdzeni.

Kwestia zakupu wygląda nieco inaczej w przypadku konsol Microsoftu. Posiadacze gry na X360 skorzystają z oferty. Zapłacą za grę na Xbox One 5 dol. nawet jeżeli zakupili Minecrafta w wersji pudełkowej - pod warunkiem, że choć raz zagrali w trybie sieciowym.

„Wiele, choć nie wszystkie dodatki DLC” zostaną przeniesione z wydań na konsole poprzedniej generacji do edycji PS4 i Xbox One. Możliwe będzie też przeniesienie zapisanych stanów gry.

Projektanci przypomnieli, że nowe wersje - poza tą przeznaczoną dla konsoli przenośnej - będą w stanie generować o wiele większe światy.

Minecraft to niezależna gra z otwartym światem. Głównym celem jest konstruowanie różnych przedmiotów i budynków z sześciennych bloków. Produkcja umożliwia samotną rozgrywkę, pozwala też na współpracę i rywalizację - zasady ustalają najczęściej sami gracze, szczególnie w wersji PC, która umożliwia wykorzystywanie fanowskich modyfikacji.

O autorze

Awatar Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Komentarze