Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Minecraft - rozmnażanie zwierząt

Podstawy hodowli.

Niektóre zwierzęta w Minecraft można rozmnażać. W tym celu należy wybrać i sprowadzić do jednego miejsca dwóch dorosłych osobników jednego gatunku, następnie nakarmić i poczekać na efekt zbliżenia.

Tworzenie zagrody

Warto w tym celu postawić prostą zagrodę dla zwierząt (1). W tym celu potrzebujemy płotków i bramy, które wykonamy z patyków i desek na stole rzemieślniczym.

Gotowe elementy przypisujemy do paska szybkiego dostępu i umieszczamy w świecie. Bramki otwieramy PPM, podobnie jak drzwi. Zwierzęta zwykle nie dają rady wyskoczyć poza taką zagrodę.

Nęcenie zwierząt

Aby zagnać zwierzęta do zagrody lub innego, wybranego miejsca, potrzebujemy przynęty w postaci konkretnego rodzaju pożywienia. Kurczak (2) będzie podążać za bohaterem, jeśli mamy aktywne nasiona (3). Uważajmy jednak, żeby nie poruszać się zbyt szybko, ponieważ zwierzę może nie nadążać za bohaterem i finalnie przestać go śledzić.

Alternatywnie można użyć postronka (smyczy), o ile go znajdziemy lub wytworzymy. W tym celu potrzebujemy czterech nici i jedną kulę szlamu. Postronek aktywujemy identycznie jak pozostałe przedmioty - przypisujemy go do paska szybkiego dostępu i wybieramy w trakcie gry. Na wybranym zwierzęciu używamy PPM, aby przywiązać do niego postronek.

Następnie wolnym krokiem prowadzimy za sobą zwierzę. Uważajmy na naciąg liny (4) - jeżeli zaczniemy biec lub zwierzę skieruje się w inną stronę, postronek może się zerwać. Złapane zwierzę prowadzimy do wyznaczonego miejsca.

Rozmnażanie zwierząt

Teraz musimy nakarmić zwierzę odpowiednim pokarmem. Po chwili zobaczymy nad głowami nakarmionych zwierząt serca (5) - to znak, że są gotowe do rozmnażania. Jeżeli w zagrodzie mamy dwójkę osobników, to zwierzęta sparują się ze sobą. Po pewnym czasie pojawi się nowy członek stada.

 • Kurczaki zadowolą się nasionami zbóż, dyni, melona czy buraka. Alternatywnie możemy zbierać kurze jajka. Następnie rzucamy jajkami do momentu, aż z któregoś wypadnie kurczak.
 • Owce, krowy i grzybowe krowy (mooshroomy) rozmnożymy za pomocą pszenicy.
 • Lamy uwielbiają snopy siana.
 • Króliki rozmnażają się przy użyciu marchwi, mniszka lekarskiego oraz złotej marchewki.
 • Świnie zadowolą się marchewką, ziemniakami czy burakami.
 • Oswojone konie i osły rozmnażają się przy użyciu złotej marchewki lub złotego jabłka.
 • Aby uzyskać muła, krzyżujemy ze sobą konia i osła.
 • Do rozmnażania oswojonych kotów i ocelotów potrzebujemy surowej ryby. Zwierzę musi mieć również wszystkie punkty zdrowia.
 • Oswojone wilki wymagają dowolnego mięsa (surowego lub ugotowanego) i pełnego zdrowia.
 • Lisy rozmnożymy przy użyciu słodkich jagód.
 • Bambus służy do rozmnażania pand.
 • Żółwie potrzebują trawy morskiej, którą zetniemy przy użyciu nożyc.

Podawajmy pożywienie zwierzętom dopiero wtedy, kiedy mamy parę w zagrodzie. Gotowość do rozmnażania trwa krótką chwilę, dlatego nie warto karmić pojedynczego zwierzęcia i dopiero sprowadzać partnera.

Rodzice przez pewien czas nie mogą rozmnażać się ponownie. Nowy członek stada z czasem urośnie i będzie gotowy do rozrodu, podobnie jak jego rodzice.

Następnie: Minecraft - jak oswoić kota

Spis treści: Minecraft - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Minecraft - jak uprawiać rośliny

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.
See 4 more
Related topics
O autorze
Komentarze