Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Minecraft - mapa, jak zrobić, podstawy nawigacji

Jak stworzyć mapę w grze.

Mapa w Minecraft ułatwia eksplorację świata. Aby wytworzyć pustą mapę lokalizacyjną (1), potrzebujemy ośmiu kartek papieru oraz pojedynczego kompasu. Składniki łączymy na stole rzemieślniczym. Pusta mapa, którą wykonaliśmy z dziewięciu sztuk papieru, nie ma właściwości lokalizacyjnych. Wystarczy jednak dodać do pustej mapy kompas, aby pokazywała miejsce pobytu bohatera.

Po stworzeniu mapy przypiszmy ją do paska szybkiego wyboru i wybierzmy. Następnie wciśnijmy PPM, aby aktywować mapę. Od tego momentu na mapie zaczną pojawiać się nowe obszary (2), jeśli mamy ją w dłoni i właśnie eksplorujemy świat. Biały punkt (3) wyznacza miejsce pobytu bohatera. Warto zwracać uwagę na skupiska brązowych linii (4) - mogą sugerować, że na danym obszarze istnieje wioska.

Początkowo mapa pokazuje niewielki teren. Aby zwiększyć obszar pokazywany na mapie, na stole rzemieślniczym użyjmy mapy oraz ośmiu sztuk papieru. Gdy najedziemy na mapę, zobaczymy w dymku informację o aktualnym lub docelowym poziomie oddalenia mapy (5). Im większy numer, tym większy obszar zobaczymy na mapie.

Jeżeli nie widzimy mapy, sprawdźmy w ustawieniach Wideo, czy mamy włączoną opcję pokazywania ręki bohatera. Pustą mapę (nielokalizacyjną) można użyć do kopiowania aktualnej mapy na stole kartograficznym.

Następnie: Minecraft - łódka, jak wytworzyć

Spis treści: Minecraft - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Minecraft - zegar: jak zrobić, zasada działania

Komentarze

More Poradniki

Najnowsze artykuły