Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Minecraft - jak rozbudować wioskę, rozmnażanie osadników

Powiększanie osady w grze.

Rozbudowanie osady w Minecraft nie przysparza wielu trudności. Powiększanie wioski polega na wybudowaniu jednego lub kilku budynków czy powiększenia stada zwierząt hodowlanych i ich zagród. Istotną kwestią jest również zwiększenie populacji osadników.

Warto wokół wioski stworzyć najprostszy płot. Dzięki temu ograniczymy agresywnym mobom możliwość wejścia do osady. Uniemożliwimy także zwierzętom i osadnikom wyjście poza wioskę i utknięcie, przykładowo, w wodzie.

Kolejnym krokiem jest wybudowanie nowych domów. Możemy również powiększać istniejące domostwa. Zwróćmy uwagę, w jaki sposób gra wygenerowała domy w osadzie - podążajmy za tym schematem.

Każdy dom posiada solidny fundament, na którym ustawione są drzwi wejściowe (1). Nad i pod drzwiami wejściowymi umieszczone są zawsze solidne bloki (2), przykładowo drewna lub bruku. Wielkość domu nie ma znaczenia, o ile zachowamy wcześniej wymienione wytyczne.

Osadnicy nie potrafią otwierać żelaznych drzwi, dlatego zawsze wybierajmy drewniane. Wielkość populacji w wiosce reguluje liczba łóżek. Aby zwiększyć liczbę osadników, stwórzmy łóżka i ustawmy je w nowo wybudowanym domu lub w istniejącym już budynku. Pamiętajmy, żeby nie zablokować dostępu do łóżek.

Rozmnażanie osadników

Aby osadnicy zaczęli się rozmnażać, muszą zostać spełnione warunki. Pierwszy z nich to odpowiednia liczba łóżek, przewyższająca liczbę osadników w wiosce. Drugi warunek to chęć rozmnażania się, która jest zależna od ilości posiadanego przez osadnika jedzenia.

Reprodukcja osadników wygląda niemal identycznie jak w przypadku zwierząt. Różnica pomiędzy nimi polega na tym, że osadnicy wybierają partnerów samodzielnie, bez udziału gracza.

Jeżeli zauważyliśmy, że nad osadnikami widać serca (3), to znak, że wkrótce w osadzie pojawią się dzieci (4). Maluchy zajmą puste łóżka i z czasem przyjmą formę dorosłego osadnika.

Chęć najłatwiej wzmocnimy przez handel z rolnikami. Rolnicy nadmiar jedzenia przekażą innym osadnikom. W tym celu potrzebujemy co najmniej 12 buraków, marchewek lub ziemniaków, które powinniśmy znaleźć na terenie wioski. Możemy również wykorzystać trzy bochenki chleba. Osadnicy podniosą także jedzenie, które obok nich rzucimy.

Następnie: Minecraft - pracownicy w osadzie

Spis treści: Minecraft - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Minecraft - jak zdobyć szmaragdy

Komentarze