Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Minecraft - jak oddychać pod wodą

Sposoby na bezpieczne przebywanie pod wodą.

Wraz z jedną z aktualizacji, świat podwodny w Minecraft uległ rozbudowaniu i najpewniej spędzisz tam znacznie więcej czasu. By móc sprawnie poruszać się pod wodą, potrzebujesz jednak sposobu na oddychanie - co wyjaśniamy na niniejszej stronie.

W grze istnieją trzy sposoby na oddychanie pod wodą. Możesz wykorzystać Przewodnię, Skorupę żółwia bądź mikstury. Pierwszy i drugi sposób są bardzo czasochłonne i mocno ograniczone, skupimy się więc na trzecim.

Do stworzenia mikstury oddychania pod wodą musisz wykorzystać alchemię. Jeśli jeszcze tego nie robiłeś, zajrzyj na stronę alchemia: podstawy gdzie opisujemy tę mechanikę i wyjaśniamy, jak stworzyć statyw alchemiczny i zdobyć wodę w butelkach. Gdy już się z tym zaznajomisz, wejdź w interakcję ze statywem alchemicznym (1).

W dolnej części (2) umieść wspomnianą butelkę wody, w górnej (3) zaś Netherową brodawkę, a jako paliwo (4) wykorzystaj płomienny proszek.

Jeśli chodzi o Netherową brodawkę, przedmiot ten wypada z krzaków, które znajdziesz wyłącznie w Netherze. Jeśli jeszcze tam nie byłeś, na stronie portal do Netheru wyjaśniamy jak stworzyć portal i się tam dostać.

Po umieszczeniu tych składników odczekaj kilkanaście sekund, by otrzymać klarowaną miksturę (5). Zostaw ją w tym miejscu, a w górne gniazdo umieść Rozdymkę (6).

Rozdymka to jedna z ryb, na które natrafisz w wodzie. Normalnie jest niewielka (7), lecz gdy się zbliżysz, nadyma się (8) by się bronić. Nie stanowi jednak większego zagrożenia. Po zabiciu jej możesz otrzymać jeden z kilku przedmiotów - w tym właśnie Rozdymkę.

Czasami wymaga to wybicia kilku sztuk, by zdobyć odpowiedni składnik. Po umieszczeniu klarowanej mikstury i Rozdymki w statywie, otrzymasz pożądaną przez ciebie Miksturę oddychania pod wodą (9).

Domyślnie pozwala ona na bezproblemowe poruszanie się pod wodą przez 3 minuty, możesz jednak ulepszyć ją w procesie alchemii, by zyskać nawet 8 minut oddychania. Standardowa wersja jest jednak w większości przypadków wystarczająca - tym bardziej, że składniki do wytworzenia jej są dość łatwo dostępne.

Następnie: Minecraft - osadnik zombie: jak odczarować

Spis treści: Minecraft - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Minecraft - jak wyłączyć potwory