Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Minecraft - portal do Netheru

Jak przenieść się do Netheru.

Portal do specjalnego wymiaru, zwanego Netherem, wymaga pozyskania co najmniej 14 bloków obsydianu oraz użycia krzesiwa. Obsydian uzyskamy wyłącznie za pomocą diamentowego kilofa. Materiał znajdziemy w pobliżu lawy i wody, ponieważ wytwarza się na styku obu cieków.

Kolejny krok to wytworzenie krzesiwa. Uzyskamy je z jednej sztabki żelaza oraz jednego krzemienia. Krzemień znajdziemy niszcząc bloki żwiru. Gotowe krzesiwo oraz bloki obsydianu umieszczamy w pasku szybkiego dostępu.

Następnie wychodzimy na zewnątrz i wybieramy miejsce na nową konstrukcję. Wystarczy, że będzie płaska w promieniu 5-10 bloków. Portal (1) powinien mieć wymiary co najmniej 4 bloków długości oraz 5 bloków wysokości. Szerokość portalu to jeden blok. Aby wytworzyć taki portal, potrzebujemy 14 bloków obsydianu.

Po wzniesieniu portalu zbliżmy się do niego i użyjmy na nim krzesiwa. Po chwili powinniśmy zobaczyć w jego środku fioletową poświatę (2), która oznacza, że portal działa. Aby przejść do Netheru, wystarczy wskoczyć do środka portalu i poczekać na teleportację.

Następnie: Minecraft - Twierdza, jak znaleźć

Spis treści: Minecraft - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Minecraft - łódka, jak wytworzyć

O autorze
Komentarze