Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Minecraft - osadnik zombie: jak odczarować

Zmiana osadnika zombie w zwykłego osadnika.

Osadnicy w Minecraft to generowane w świecie postacie, z którymi możesz wchodzić w interakcję i, między innymi, handlować. Czasami pojawi się też osadnik zombie, który normalnie jest agresywny, ale można odczarować go do normalnej postaci. Cały proces wyjaśniamy na niniejszej stronie.

Osadnik zombie (1) przypomina swój regularny odpowiednik, zdradza go jednak zielone zabarwienie skóry - i oczywiście chęć atakowania gracza, gdy ten tylko znajdzie się w jego polu widzenia.

By go odczarować, potrzebujesz dwóch rzeczy:

  • Złote jabłko - możesz znaleźć je w świecie gry, między innymi wewnątrz igloo, ale też własnoręcznie stworzyć. Ten drugi sposób opisujemy na stronie złote jabłko: jak stworzyć;
  • Mikstura słabości - sprawdzi się dowolny sposób osłabienia przeciwnika, także za sprawą strzał, ale miksturę najprościej jest zdobyć. Zbierzesz ją od wiedź, a także stworzysz samodzielnie - co wyjaśniamy na stronie mikstura słabości: jak stworzyć.

Gdy już masz potrzebne przedmioty, umieść je na pasku skrótów. Wybierz miksturę i za pomocą prawego przycisku (LT i L2 w przypadku konsol) rzuć nią w osadnika zombie. Z jego ciała zacznie wydobywać się ciemny dym (2), który sygnalizuje osłabienie.

Teraz szybko przełącz się na złote jabłko, zbliż się do osadnika i wciśnij prawy przycisk, by mu je dać. Z jego ciała zacznie wydobywać się czerwony dym (3). Oznacza to, że cały proces przebiegł pomyślnie.

W tym momencie musisz odczekać kilka minut, a osadnik zombie zmieni się w swoją regularną, nieagresywną wersję. Osadnik ten będzie pozbawiony zawodu. By mu go nadać, musisz ustawić go przy konkretnym obiekcie. Zajrzyj na stronę pracownicy w osadzie gdzie opisujemy ten proces.

Dodatkowo, jeśli to twój pierwszy tego typu zabieg, za odczarowanie osadnika zombie otrzymasz również osiągnięcie - Dr. Zombie.

Następnie: Minecraft - jak przybliżyć widok

Spis treści: Minecraft - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Minecraft - jak oddychać pod wodą