Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Minecraft - jak wyłączyć potwory

Co zrobić, by potwory nie pojawiały się w grze.

W trakcie rozgrywki w Minecraft napotkasz wiele agresywnych potworów - creepery, szkielety czy zombie. O ile walka to początkowo wyzwanie i urozmaicenie rozgrywki, o tyle z czasem - lub gdy chcesz po prostu pobudować - mogą być one utrapieniem.

By sobie z nimi poradzić możesz wykorzystać zmianę poziomu trudności. Jeśli ustawisz rozgrywkę na tryb pokojowy, żadne agresywne stworzenia nie będą się odradzać. Jeśli nie wiesz jak to zrobić, zajrzyj na stronę poziom trudności: rodzaje, jak zmienić gdzie opisujemy cały proces.

Alternatywnie możesz wykorzystać jedną z komend, wciskając klawisz T i wpisując /gamerule doMobSpawning false Jednakże, w ten sposób wyłączysz nie tylko odradzanie się agresywnych stworów, ale także tych neutralnych - i musisz mieć aktywowane cheaty. By przywrócić poprzedni stan, wpisz /gamerule doMobSpawning true

Możesz też wykorzystać mody, takie jak Bad Mobs czy In Control! Wymagają one jednak instalacji i są dostępne wyłącznie na PC (jak wspomniana komenda wyżej). Najprościej jest zmienić poziom trudności - a sposób ten działa również na konsolach.

Następnie: Minecraft - jak oddychać pod wodą

Spis treści: Minecraft - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Minecraft - poziom trudności: rodzaje, jak zmienić

More Poradniki

Najnowsze artykuły