Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Microsoft wskrzesi stare gry Activision? Phil Spencer o potencjalnych powrotach

Deweloperzy otrzymają więcej swobody w pracy nad różnorodnymi markami.

Phil Spencer - szef działu Xbox w Microsofcie - zamierza skontaktować się z deweloperami w sprawie przywrócenia starszych marek gier, do których prawa posiada Activision. Mowa o między innymi Guitar Hero, King's Quest czy HeXen.

W wywiadzie dla The Washington Post, szef Microsoft Gaming stwierdził, że przywracanie porzuconych serii gier stanowi rdzeń strategii Microsoftu w zakresie pozyskiwania nowych klientów.

- Spojrzałem na listę IP, które pozyskaliśmy i, cóż, do dzieła! - powiedział Spencer. - King's Quest, Guitar Hero… powinienem był to wiedzieć, ale myślę, że mamy też HeXena.

Ostatnia odsłona serii HeXen ukazała się w 1998 roku - był to Heretic 2

Od pewnego czasu większość zespołów deweloperskich zależnych od Activision, takich jak twórcy Crash Bandicoot 4 - studio Toys for Bob - przekierowano do pomocy przy Call of Duty. Teraz Microsoft zamierza umożliwić deweloperom więcej swobody w pracy nad różnorodnymi seriami gier.

- Mamy nadzieję, że rozpoczniemy prace, jak tylko sfinalizujemy transakcję - dodał szef działu Xbox. - Upewnimy się, że mamy odpowiednie możliwości do pracy nad franczyzami, które kocham od dzieciństwa i przy których deweloperzy naprawdę chcą pracować.

O autorze

Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

News Writer

Maciek interesuje się technologią od momentu, kiedy zepsuł swój pierwszy komputer. Szczególnie pasjonuje go elektronika z lat 90. i 80. Miłośnik anime oraz majsterkowicz-samouk.

Komentarze