Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Microsoft spełnia obietnicę. Call of Duty dostępne w streamingu w ramach GeForce Now

Na razie trzy odsłony.

Microsoft spełnił obietnicę złożoną w ramach przygotowań do przejęcia Activision. Najnowsze odsłony serii Call of Duty są już możliwe do ogrania poprzez usługę streamingową GeForce Now, a starsze produkcje zostaną dodane w przyszłości.

Jak możemy się dowiedzieć z wpisu na blogu Nvidii, początkowo zagramy w trzy gry - zeszłoroczne oraz tegoroczne Modern Warfare 2 i 3, a także Call of Duty Warzone - podczas gdy starsze części cyklu zostaną dodane w przyszłości. Wszystkie trzy znajdziemy pod ikoną Call of Duty HQ w interfejsie usługi.

Oprócz tego do biblioteki GeForce Now trafiło 15 innych produkcji, w tym Pillars of Eternity, czy świeżo wydane SteamWorld Build. Ponadto producent zapowiedział całą gamę tytułów, które zostaną dodane w grudniu - mowa tu o całkowicie nowych grach, a także produkcjach, w które będziemy mogli od teraz zagrać, jeśli zakupiliśmy je w Microsoft Store lub dostępne są w Game Passie.

Przypomnijmy, że Microsoft podpisał umowę na udostępnienie gier Activision Blizzard i Xboxa w usługach streamingowych na początku tego roku. Chociaż w międzyczasie obie firmy zmieniły warunki fuzji i prawa do dystrybucji gier Activision w serwisach cloud-based przejął francuski Ubisoft, to najwyraźniej zawarte wcześniej porozumienia nadal będą honorowane.

Streamingi były jedną z kości niezgody pomiędzy Microsoftem i brytyjskim Urzędem ds. Konkurencji i Rynków (CMA), który stanowczo blokował połączenie obu wydawców. Brytyjczycy uważali, że przejęcie Activision wzmocni już i tak bardzo silną pozycję Microsoftu na rynku gier w chmurze, co może zmniejszyć konkurencyjność innych firm z tej branży.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Call of Duty: Modern Warfare 3 (2023)

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze