Skip to main content

Black Ops 6 nie będzie pierwszym Call of Duty w Game Passie? Insider sugeruje rychłe pojawienie się MW3

Na osłodę zmian w abonamencie?

Pod koniec maja Microsoft zapowiedział, że nadchodzące Call of Duty Black Ops 6 będzie pierwszą odsłoną kultowej serii, która w dniu premiery pojawi się w katalogu usługi Game Pass. Czy jednak na pewno? Według znanego insidera użytkownicy subskrypcji będą mogli już niedługo zagrać w poprzednią odsłonę cyklu.

Nieoficjalne informacje pochodzą od Toma Handersona, zwykle dobrze poinformowanego w zakulisowych doniesieniach. Dziennikarz w swoim artykule dla portalu Insider Gaming podał, że Call of Duty Modern Warfare 3 trafi do biblioteki Game Passa jeszcze w tym miesiącu. Nie był w stanie zweryfikować dokładnej daty, ale jego liczne źródła wskazują na drugą połowę miesiąca.

Zobacz na YouTube

Niemniej Handerson zauważa, że gra może zostać dodana do katalogu nawet w najbliższych dniach. Ma to związek z ogłoszonymi dzisiaj zmianami w cenniku abonamentu. Być może Microsoft będzie próbował przez dodanie popularnej produkcji osłodzić nieco podwyżkę miesięcznej opłaty za usługę - w końcu tego typu decyzje nigdy nie są pozytywnie postrzegane przez klientów.

Przypomnijmy, że Call of Duty Modern Warfare 3 trafiło do sprzedaży pod koniec zeszłego roku i stanowi trzecią - ale najwyraźniej nie ostatnią - część zrebootowanej sagi Modern Warfare. Za tytuł odpowiada studio Sledgehammer Games i według przedpremierowych plotek początkowo miało to być jedynie fabularne DLC.

W doniesieniach tych może być ziarno prawdy, ponieważ największa krytyka na „trójkę” spadła za zaskakująco krótką kampanię fabularną oraz wielokrotny „recykling” lokacji i elementów rozgrywki z poprzednich odsłon albo pomiędzy trybami rozgrywki. Przykładowo wiele trybów wieloosobowych korzysta z tych samych map, ewentualnie dostosowanych do specyfiki konkretnego trybu.

Zobacz także