Skip to main content

Microsoft odświeża znak towarowy Gears of War

Może remaster, może planszówka.

Microsoft złożył wniosek o rejestrację znaku towarowego związanego z marką Gears of War. Fani niecierpliwie czekają na kolejną odsłonę serii, lecz otrzymają zapewne coś innego.

Wpis zauważono na stronie Urzędu Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych. Według opisu, wniosek pokrywa kilka raczej niespodziewanych kategorii: gry planszowe, gry karciane i gry na automaty. Zastanawia też użycie pełnego tytułu Gears of War - od czasu piątej części Microsoft używa nazwy „Gears” w odniesieniu do serii.

Odświeżanie znaków towarowych nie jest niczym niezwykłym, jednak w tym wypadku łączone jest z plotkami na temat zremasterowanej kolekcji Gears of War, która w założeniach ma przypominać Halo: The Master Chief Collection. Użycie pełnego tytułu - kojarzonego raczej ze starszymi odsłonami - może potwierdzać, że w istocie trwają prace nad takim pakietem.

Nie oznacza to, że Gears 6 nie powstanie. Na stronie The Coalition co rusz pojawiają się nowe oferty pracy sugerujące, że studio zajmuje się kilkoma projektami, w tym kolejną odsłoną cyklu, nowym IP oraz mniejszą, eksperymentalną pozycją.

The Coalition opublikowało w ubiegłym roku dema technologiczne pokazujące możliwości Unreal Engine 5, na którym powstaje Gears 6, a także pomagało Epic Games w opracowaniu słynnego The Matrix: Awakened.

Zobacz także