Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

„Gears of War” od Netflixa nabiera rumieńców. Mocny scenarzysta na pokładzie

Uznany filmowiec wysokobudżetowych widowisk.

Projekt „Gears of War” nabiera coraz poważniejszych kształtów. Okazuje się, że fabułę filmu rozpisze Jon Spaihts, uznany scenarzysta wysokobudżetowych widowisk takich jak „Diuna” czy „Doktor Strange”.

„Jon to mistrz opowiadania historii z talentem do tworzenia epickich światów science-fiction” - brzmi treść oświadczenia studia Coalition, współproducenta obrazu, na łamach portalu Variety. „Do tego szczerze kocha »Gears of War«. Nie moglibyśmy wymarzyć sobie lepszego partnera, by uhonorować naszą serię i dostarczyć fanom autentyczną historię”.

Filmowiec nie kryje ekscytacji związanej z projektem. „To jedna z najlepszych gier akcji wszech czasów, z wyrazistymi postaciami, pięknie zaprojektowanym światem i systemem walki, który uświadamia śmiertelność wojny i podkreśla znaczenie wsparcia od członków drużyny” - napisał Spaihts.

Przypomnijmy, że Netflix zapowiedział powstanie filmu aktorskiego i serialu animowanego na podstawie kultowej serii gier Gears of War w szesnastą rocznicę jej premiery. W produkcji wcielaliśmy się w Marcusa Fenixa - byłego żołnierza, przywróconego do służby w obliczu inwazji tajemniczych istot. Kierując oddziałem komandosów, trzeba ocalić ludzkość przed zagrożeniem.


Dlaczego warto sięgnąć po „Legendy gier wideo”?

Dzięki książce poznasz największych twórców gier wideo w historii, a przy okazji dowiesz się, jak wielki był ich wpływ na wszystkie kolejne gry, również dzisiejsze hity, w które grasz na co dzień.

Pobierz darmowy fragment i zamów książkę „Legendy gier wideo” w przedsprzedaży »

Kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, jak narodziły się komputerowe RPG-i, dlaczego grom tak blisko do filmów, kto wymyślił otwarte światy, jak narodziły się strzelanki czy wreszcie, który znany twórca poleciał w kosmos jako drugi cywil w historii.

Dowiedz się więcej teraz »

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Komentarze