Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Seria Gears of War dostanie remaster w stylu kolekcji Halo? Informatorzy o planach Microsoftu

Marcus Fenix może wrócić.

Microsoft chce odświeżyć jedną ze starszych serii, wydając projekt w stylu Halo: Master Chief Collection - wynika z nieoficjalnych wieści.

Przypomnijmy: wspomniana kolekcja składa się z kilku części Halo. Najwcześniejsze doczekały się gruntownego odnowienia warstwy graficznej, a twórcy wprowadzili także zmiany związane z rozgrywką.

Teraz Nick Baker o pseudonimie Shepshal Nick - uchodzący za dość dobrze zaznajomionego z planami Microsoftu - na antenie podcastu XboxEra stwierdził, że koncern z Redmond, wzorem Halo: Master Chief Collection, chce odświeżyć inną serię.

Insider nie zdradził, o którym cyklu mowa. Internauci spekulują jednak, że tak naprawdę amerykańska firma ma do wyboru jedną z dwóch marek, które mogłaby wziąć na celownik - Fable lub Gears of War.

Tom Warren z serwisu The Verge wskazuje, że chodzi o drugi z wymienionych cykli. Komentując wieści Bakera stwierdził na Twitterze, że plotka zaczyna nabierać sensu - w oryginale napisał: „the gears are really turning on this rumor”, co można potraktować jako zręczną grę słów, nawiązującą do przygód Marcusa Fenixa.

Oczywiście nie jest jasne, czy informacje okażą się prawdziwe - niewykluczone bowiem, że wpis wspomnianego renomowanego dziennikarza jest jedynie żartem.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze