Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Microsoft: nie chcemy klęski Sony

Nie tędy droga do sukcesu - mówi Phil Spencer.

Szef marki Xbox - Phil Spencer - uważa, że żadna firma nie powinna budować swojej pozycji na porażkach konkurencji - również Microsoft. Korporacja żyje rzekomo w zgodzie z Sony i nie chce klęski japońskiego koncernu.

- Zawsze słucham naszej społeczności, ale nie podzielam zdania osób, które chcą, by inni upadli, aby „zieloni” mogli zwyciężyć - powiedział Spencer w wywiadzie udzielonym magazynowi Fortune.

Menedżer przyznał, że po ogłoszeniu współpracy Sony i Microsoftu w ramach opracowywania nowych rozwiązań dotyczących „chmury” i sztucznej inteligencji, wiele zdumionych osób kierowało do amerykańskiego koncernu pytanie „czemu im pomagacie?”.

- Przez lata żyliśmy w relacji z Sony. To Sony używało komputerów z Windowsem, a także wykorzystywało nasze narzędzia deweloperskie, by tworzyć gry - tłumaczy Spencer. - Pomysł, że jedynym sposobem na osiągnięcie sukcesu jest osłabienie kogoś innego, nie wpisuje się w sposób, w jaki dziś działa rynek.

Szef marki Xbox stwierdził, że opinia graczy, którzy oczekują wojny Sony z Microsoftem, nie wpływa na decyzje podejmowane przez firmę.

Ogłoszenie współpracy między koncernami było dla niektórych sporym zaskoczeniem

Zaznaczył też, że dzięki posiadaniu studia Mojang - a więc i Minecrafta - Microsoft jest jednym z najważniejszych wydawców na konsolach PlayStation.

Omawiany wywiad to ta sama rozmowa, w której Spencer przyznał, że Microsoft ma pracę do wykonania w kwestii gier na wyłączność.

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły