Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Materiał z japońskiego Code Vein przybliża historię gry

Opowieść o wampirach.

Bandai Namco opublikowało nowy zwiastun Code Vein - produkcji stawiającej na rozgrywkę w stylu serii Dark Souls. Nagranie prezentuje zarys fabularny gry.

Akcję osadzono w post-apokaliptycznym świecie. Gracze wcielą się członka frakcji wampirów o nazwie The Revenants. Istoty do przetrwania potrzebują krwi, bez której zamieniają się w bezrozumne potwory - Lost.

Grafikę Code Vein utrzymano w stylu anime

Poważnym zagrożeniem jest tajemnicza królowa. Ze zwiastuna wynika, że kobietę udało się pokonać, choć nie jest jasne czy zginęła. Wiadomo jednak, że po jej zniknięciu pojawiła się czerwona mgła o nieznanym pochodzeniu.

Na domiar złego okazuje się, że władczyni posiadała dostęp do źródła krwi, którego potrzebują wampiry z The Revenants. Obecne zapasy wyczerpują się, więc bohaterowie - w tym postać gracza - ruszają na poszukiwania dodatkowych ilości posoki.

Produkcja wyróżni się wysokim poziomem trudności. Twórcy podkreślają, że nie mają w planach dodawania do gry łatwiejszych stopni, co oznacza, że gra będzie - podobnie jak Dark Souls - wymagającym tytułem.

Kierowanie wampirem pozwoli skorzystać ze specjalnych umiejętności, odblokowywanych poprzez wysysanie krwi z przeciwników. Pojawi się między innymi możliwość zmiany formy. Wrogom zrobimy krzywdę również z pomocą standardowego arsenału mieczy i innych broni.

Rozgrywka sprowadzi się do eksplorowania podziemi i eliminowania nieprzyjaciół. Podstawą walk jest metodyczne podejście do oponentów - obserwowanie ich ruchów, uniki i zadawanie ciosów w odpowiednich momentach. Zestaw ataków zależy od wyposażonego oręża.

Autorzy przygotowują również tryb kooperacji, dzięki któremu połączymy siły z innym graczem. W przypadku samotnej zabawy, rolę partnera przejmie postać sterowana przez sztuczną inteligencję, zapewniająca zróżnicowane bonusy.

Code Vein zadebiutuje w 2018 roku na PC, PS4 i Xbox One.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze