Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Siedemnaście minut rozgrywki z Code Vein w stylu Dark Souls

Gra akcji z wampirami.

Serwis IGN proponuje nowy materiał wideo z rozgrywki w Code Vein. Produkcja Bandai Namco stawia na zabawę w stylu cyklu Dark Souls, jeśli dodać do tego anime i wampiry.

Akcję obserwujemy w perspektywie TPP, eksplorując kolejne postapokaliptyczne lokacje, pełne wrogów - każdy z nich, nawet najsłabszy, może z powodzeniem wyeliminować wroga.

Główny bohater

Grający zapewnia, że akcja jest „nieco szybsza” niż we wczesnych odsłonach serii Dark Souls, lecz powolniejsza niż w Bloodborne.

Na ekranie widać dwie postacie - możemy grać samotnie, ale także w kooperacji, z kolegą lub z partnerem sterowanym sztuczną inteligencją, zapewniającym zróżnicowane bonusy.

Podstawą jest metodyczne podejście do wrogów - obserwowanie ruchów, przewroty, uniki i zadawanie ciosów w odpowiednich momentach. Zestaw ataków zależy od wyposażonej broni.

Bohater reprezentuje frakcję „wampirów” o nazwie The Revenants. Wysysanie krwi z przeciwników zagwarantuje dostęp do umiejętności specjalnych, w tym do zmieniania formy.

Code Vein zadebiutuje w 2018 roku na PC, PS4 i Xbox One.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze