Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Mass Effect 5 pozostaje na etapie prototypu

"Gry AAA potrzebują czasu".

BioWare zaoferowało aktualizację na temat postępów w pracach nad kolejną odsłoną Mass Effect. Produkcja znajduje się w fazie prototypowania.

Wzmiankę zamieszczono we wczorajszym wpisie na oficjalnym blog, traktującym głównie o nadchodzącej części serii Dragon Age.

„Oczywiście pracujemy też nad następnym Mass Effect” - dodano pod koniec tekstu. „Zespół, dowodzony przez Mike'a Gamble'a, jest złożony zarówno z weteranów, jak i z nowych, utalentowanych osób”.

„Aktywnie prototypują nowe pomysły i doświadczenia. Gry AAA nowej generacji wymagają dużo czasu, choć wiemy, że fani nie mogą się doczekać. Ale naszym najważniejszym priorytetem pozostaje jakość, na co potrzeba czasu” - czytamy.

Według nieoficjalnych informacji, nowy Mass Effect może powstać na Unreal Engine, choć równie prawdopodobne jest, że w tym narzędziu łatwiej właśnie o sprawne prototypownie.

Powyższy zwiastun nowego Mass Effecta opublikowano w grudniu 2020 roku, pokazując między innymi wrak Żniwiarza. Widzieliśmy też fragment pancerza N7, a także szczątki statku Normandia.

Tajemniczą, lodową planetę eksploruje najprawdopodobniej Liara - jedna z bohaterek oryginalnej trylogii. Nie jest jednak jasne, jaką opowieść zaoferuje nadchodząca odsłona.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze