Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Prace nad Dragon Age 4 idą pełną parą - zapewnia BioWare

Więcej informacji o grze w kolejnych miesiącach.

BioWare ujawniło nowe szczegóły na temat stanu rozwoju nowej odsłony serii Dragon Age. Z przekazanych informacji wynika, że prace nad grą idą pełną parą.

Szef studia - Gary McKay - we wpisie na blogu zespołu wyjaśnia, że kolejna odsłona cyklu znajduje się w środku etapu produkcyjnego, który następuje po fazie koncepcyjnej, a przed alfą i betą, gdzie deweloperzy starają się szlifować projekt.

Koncept ukończyliśmy w ubiegłym roku, więc teraz skupiamy się na realizacji naszej wizji: tworzeniu niesamowitych lokacji, głębokich postaci, mocnej rozgrywki, angażującego scenariusza, emocjonalnych przerywników filmowych i nie tylko” - tłumaczy.

Zobacz na YouTube

McKay obiecuje, że jeszcze w tym roku twórcy nowego Dragon Age podzielą się szczegółami na temat gry w formie wpisów na blogach i mediach społecznościowych. Autorzy chcą być w stałym kontakcie ze społecznością fanów.

Ogłoszono jednocześnie, że z zespołu pracującego nad tytułem odszedł Christian Dailey, który pełnił funkcję producenta wykonawczego. Do ekipy dołączył jednak Mac Walters - odpowiedzialny za remaster trylogii Mass Effect - jako dyrektor produkcji.

Chciałbym powtórzyć, że zespół Dragon Age po prostu rządzi, a gra znajduje się w niesamowitych rękach. Nie dajcie się nienawiści. Wiele pozytywnej energii, nie mogę się doczekać, kiedy ujawnią więcej" - pisze zaś Dailey na Twitterze

Do tego reżyserką została Corrine Busche, zaś dyrektorką rozwoju mianowano Benoit Hole - obie mają wieloletnie doświadczenie związane z serią Dragon Age. Informacje przekazywane przez BioWare pokrywają się z nieoficjalnymi doniesieniami, jakoby nowa część cyklu miałąby ukazać się w 2023 roku.

Read this next