Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Marvel's Guardians of the Galaxy ma problemy na starszych kartach GeForce

Duży spadek wydajności.

Wczoraj na rynku zadebiutowało Marvel's Guardians of the Galaxy. Gracze zgłaszają jednak, że gra ma problemy z działaniem na starszych kartach graficznych GeForce.

Kłopot dotyczy urządzeń opartych na architekturze Maxwell, o czym pisze DSO Gaming. Portal przetestował produkcję na modelu GTX 980 Ti. GPU nie umieszczono w minimalnych wymaganiach, ale jest znacznie mocniejsze od wymienionego w specyfikacji GTX 1060.

Mimo że karta jest wydajniejsza, gra działa dużo gorzej. Dziennikarze relacjonują, że w niskich ustawieniach graficznych i 1080p pozycja osiągnęła jedynie 20 FPS, a sytuacji nie poprawiło zredukowanie rozdzielczości do 720p i stosowanie najnowszych sterowników.

Dla porównania, na AMD Radeon RX580 - urządzeniu słabszym od GTX 980 Ti - Marvel's Guardians of the Galaxy funkcjonuje nawet w 70 klatkach na sekundę w 1080p i na maksymalnym poziomie detali.

Niewykluczone, że problemy z działaniem gry na wspomnianej karcie to efekt błędu. Tym bardziej, że podobne kłopoty zgłaszają na Steamie inni posiadacze GPU opartych na architekturze Maxwell. Na razie nie wiadomo, czy Nvidia i Eidos Montreal naprawią usterkę.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze