Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Mapy i aplikacja YouTube zostaną usunięte z PlayStation Vita

Filmy tylko z przeglądarki.

Sony ogłosiło, że w najbliższej aktualizacji oprogramowania PlayStation Vita usunie wsparcie dla map czy społecznościowej aplikacji Near, umożliwiającej wykrywanie graczy w okolicy.

Mapy zostaną usunięte w marcowej aktualizacji. Near utraci wtedy możliwość pozyskiwania lokacji i wyświetlania ich na ekranie, co uczyni program mało wartościowym.

W planach jest także zakończenie wsparcia dla YouTube - od 20 kwietnia. Aplikacja związana z tym serwisem będzie jednak niedostępna do pobrania już od 28 stycznia.

Posiadacze przenośnej konsoli nadal będą mogli oglądać materiały wideo za pośrednictwem wbudowanej przeglądarki, gdzie zabraknie jednak funkcji z dedykowanego programu.

Szczegóły znaleźć można na stronach pomocy technicznej - dla YouTube i Map/Near. Sony nie podało jednak, dlaczego kończy wsparcie dla tych aplikacji.

Możliwe jednak, że działanie obu programów wiąże się z opłatami licencyjnymi, których japońska korporacja nie chce uiszczać ze względu na małą liczbę użytkowników.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

PlayStation Vita

PlayStation Vita

Related topics
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze