Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Mafia 1 - skradanie i ciche zabójstwa

Jak się kryć.

Oprócz standardowych strzelanin, Mafia 1 oferuje możliwość przeprowadzenia niektórych potyczek po cichu, za pomocą skradania. Wszystkie elementy gry w ukryciu opisujemy na tej stronie.

Aby rozpocząć skradanie, naciśnij X na PC lub prawy analog na padzie, by przykucnąć. Działając po cichu, najlepiej „przyklejać się” do ścian i barierek za pomocą lewego CTRL na PC oraz A na Xbox i X na PlayStation.

Możesz też sprawnie przechodzić między osłonami oraz okrążać je, korzystając z przycisku Alt na PC. Po prostu wybierz odpowiedni kierunek, a po skorzystaniu z przycisku znajdziesz się tam, gdzie wskazuje biała strzałka (1).

Na minimapie widzisz pozycje wrogów - oznaczonych jako czerwone wskaźniki - oraz kierunek, w którym są odwróceni. Puste wskaźniki oznaczają osobę, która znajduje się nad lub pod tobą. Przeciwnicy mają dość dobry wzrok, więc uważaj.

Uwaga: podczas skradania bądź ostrożny, bo wskaźniki wrogów nie pojawiają się na minimapie, póki nie zobaczysz przeciwników. Dlatego tak ważne jest przyleganie do ścian i zaglądanie do pokojów przed wejściem. Przylegając do ściany, możesz nawet otworzyć drzwi (2) bez obaw wywołania alarmu.

Jeżeli zostaniesz przez kogoś zauważony, wokół minimapy pojawi się czerwona obwódka (3). Niestety wrogowie nie przestaną cię szukać, nawet jeśli uciekniesz, więc jeśli bardzo zależy ci na skradaniu, możesz wczytać punkt kontrolny. Najlepiej jednak naturalnie przejść do walki.


Cicha eliminacja wrogów w Mafia 1

Zasada cichej eliminacji przeciwników jest prosta: możesz to zrobić, jeśli cię nie zauważyli.

Wystarczy znaleźć się blisko wroga i nacisnąć przycisk wskazany na ekranie - Q dla PC, B dla Xbox i kółko dla PlayStation.

Cichą eliminację możesz wykonać albo podchodząc do wroga od tyłu, albo zza zasłony, kiedy znajdzie się odpowiednio blisko:

Wrogowie wszczynają alarm po zobaczeniu ciała, więc jeżeli zależy ci na pozostaniu niewykrytym, być może musisz uciec się do przenoszenia ciał. Wystarczy stanąć nad powalonym lub zabitym przeciwnikiem i nacisnąć Y na PC lub strzałkę w dół na padzie.

Pamiętaj, że gra nie oferuje jednak żadnych systemów związanych z chowaniem ciał. Musisz je po prostu upuścić tam, gdzie prawdopodobnie nie zajrzą wrogowie.

Następnie: Mafia 1 - walka wręcz, uniki i ciosy

Spis treści: Mafia 1 Edycja Ostateczna - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Mafia 1 - walka, strzelanie

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze