Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Mafia 1 - walka, strzelanie

Jak wygrywać strzelaniny.

Standardowym - i najszybszym - sposobem eliminacji wrogów w grze Mafia 1 jest użycie broni palnej. Na tej stronie tłumaczymy, jak prowadzić otwartą walkę i strzelać.

Przede wszystkim staraj się zawsze chować za osłoną, tak jak podczas skradania. Zza ukrycia możesz też strzelać „na ślepo” (nie naciskając przycisku celowania), co jest świetną strategią, by wyeliminować zbliżającego się wroga.

Podczas walki zwracaj uwagę na znaczniki wrogów na minimapie (1), a także znaczniki na ekranie (2), informujące o kierunku, z którego nadciągają wrogowie.

Celuj głównie w głowy wrogów i staraj się dostosować taktykę do broni. Przykładowo, jeśli masz w rękach strzelbę, szarżowanie na wroga i jego szybkie zaskoczenie jest doskonałym pomysłem.

W trakcie walki rozglądaj się też za wybuchowymi beczkami - pojedynczy strzał zaoszczędzi ci czasu, a przede wszystkim amunicji.

Oprócz broni palnej, możesz też korzystać z granatów i koktajli mołotowa. W ostateczności zostaje też walka wręcz.

Pamiętaj, aby regularnie uzupełniać amunicję oraz leczyć się w trakcie walki i po niej.

Następnie: Mafia 1 - skradanie i ciche zabójstwa

Spis treści: Mafia 1 Edycja Ostateczna - Poradnik, Solucja

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze