Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Lost Dimension - zapowiedziano nowe RPG na PS3 i PS Vita

W poszukiwaniu zdrajcy.

Taktyczna gra RPG Lost Dimension ukaże się latem tego roku w Europie, za sprawą firmy NIS America. Platformy docelowe to PlayStation 3 oraz PS Vita.

Za prace odpowiada japońskie studio Lancarse, twórcy Etrian Odyssey czy Shin Megami Tensei: Strange Journey. Tytuł debiutował w Japonii w sierpniu ubiegłego roku.

Zadaniem graczy w tej turowej produkcji jest obrona świata przed agresywnymi kosmitami z rasy o sugestywnej nazwie The End. Planetę uratować może tylko grupa 11 wyselekcjonowanych kadetów o psionicznych umiejętnościach. Problem polega na tym, że część członków zespołu to zdrajcy.

Podczas przygody musimy co jakiś czas wybrać, którzy towarzysze pracują przeciwko nam. Zdrajcy będą generowani losowo przy każdym starcie rozgrywki, a ostatni pozostały kolaborant wcieli się w finałowego bossa, dysponującego wszystkimi umiejętnościami i ekwipunkiem zdobytym podczas fabuły.

„Pomiędzy potyczkami gracze będą mieli okazję porozmawiać z członkami drużyny i rozwinąć wzajemne relacje” - wyjaśnia wydawca. „Zarządzanie znajomościami i sprawdzanie, kto bierze udział w walkach, będą kluczowe do znalezienia zdrajców.”

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze