Skip to main content

Lords of the Fallen dostanie sequel. Epic Games ekskluzywnym wydawcą gry na PC

Aktualizacja: Twórcy potwierdzają premierę na 2026 rok.

Aktualizacja: Studio Hexworks opublikowało wiadomość w mediach społecznościowych, w której ujawniło powstawanie sequela szerszej publice. Jednocześnie dowiedzieliśmy się, że tytuł planowo trafi do sprzedaży w 2026 roku.

Drodzy Latarnicy. Niezwykle nam miło powiadomić, że kolejna główna odsłona serii Lords of the Fallen oficjalnie znajduje się w produkcji i zadebiutuje w 2026 roku na PC, PS5 oraz Xboxa Series X/S. Naszą misją jest dostarczyć najlepsze możliwe growe wrażenia właśnie wam, lojalnej wspólnocie Latarników” - napisali deweloperzy.


Oryginalna wiadomość: Wydawca CI Games oficjalnie potwierdził, że Lords of the Fallen - wydany w zeszłym roku soulslike w mrocznym świecie fantasy - doczeka się sequela. Firma nawiązała współpracę z Epic Games, w wyniku którejużytkownicy komputerów najwyraźniej kupią grę tylko poprzez sklep Epic Games Store.

Zarząd spółki Cl Games SE z siedzibą w Warszawie, informuje, że w dniu 14 czerwca 2024 r. Spółka podpisała z Epic Games Inc. wiążące porozumienie dotyczące udzielenia przez Spółkę dla Epic prawa wyłącznej globalnej dystrybucji kolejnej części gry „Lords of the Fallen” na platformie PC przez cały cykl sprzedaży produktu” - możemy przeczytać w opublikowanym komunikacie finansowym.

Prawa do Gry oraz do serii, w tym wszelkie prawa autorskie, w tym także prawa do wydania i globalnej dystrybucji Gry na wszystkich innych platformach, w tym na platformach PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S, na które tworzona jest obecnie Gra, pozostaną przy Spółce” - kontynuuje firma.

Zobacz na YouTube

Jak więc wynika z dokumentu, CI Games zajmie się wydaniem wersji konsolowych gry, podczas gdy Epic Games uzyskało wyłączność do dystrybucji gry na PC. Wygląda też na to, że nie będzie to czasowy exclusive - jak to bywa z wieloma produkcjami w ostatnich latach - i potencjalnie nigdy nie pojawi się na Steamie lub w innych cyfrowych sklepach.

Przypomnijmy, że zeszłoroczne Lords of the Fallen stanowi reboot gry z 2014 roku o tym samym tytule. O ile oryginał stworzyło niemieckie studio Deck13, tak za najnowszą odsłonę odpowiada hiszpański zespół Hexworks. Tytuł spotkał się z ciepłym przyjęciem przez recenzentów - średnia ocen w agregatorze Metacritic wynosi 75 punktów na 100 - i graczy, a w ciągu pierwszych dziesięciu dni od premiery sprzedano milion kopii.

Zobacz także