Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Tomasz Gop wraca do CI Games

Zajmie się dalszym rozwojem serii Lords of the Fallen.

W październiku ubiegłego roku informowaliśmy, że Tomasz Gop rozpoczął pracę jako producent w firmie Techland, po opuszczeniu stanowiska producenta w CI Games.

Teraz okazuje się, że zasłużony polski deweloper powrócił do poprzedniej firmy, by koncentrować się na dalszym rozwoju serii Lords of the Fallen, za pierwszą odsłonę której odpowiadał w przeszłości.

Jak przyznaje prezes CI Games - Marek Tymiński - powodem rezygnacji z pracy były „różne wizje rozwoju”. Skąd więc decyzja o powrocie?

- Powodów zapewne jest wiele, ale chyba decydujący jest fakt, że będzie mógł dalej rozwijać Lords of the Fallen i że obecnie nasze pomysły na to, jak to zrobić, są zbieżne - wyjaśnia menedżer w rozmowie z dziennikiem Rzeczpospolita.

Pewną wskazówką może być ujawnienie kilka tygodni temu, że CI Games porozumiało się z twórcami Lords of the Fallen - Deck13 Interactive. Współpracę rozwiązano kilka miesięcy po premierze gry, z powodu „nienależytego jej wykonania”. Nie jest jednak jasne, czy niemieckie studio zajmie się drugą odsłoną serii, zaplanowaną na przyszły rok.

Ze zaktualizowanego profilu dewelopera w serwisie społecznościowym LinkedIn wynika, że zajmie on teraz stanowisko projektanta przy Lords of the Fallen. Będzie więc odpowiedzialny za planowanie mechanizmów rozgrywki czy zawartości, a nie jak poprzednio - za cały projekt.

Tomasz Gop jeszcze wcześniej był producentem dwóch pierwszych odsłon serii Wiedźmin, lecz po ponad pięciu latach zdecydował się przenieść z CD Projektu do CI Games, gdzie odpowiadał właśnie za mroczną produkcję RPG.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze