Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zwiastun mobilnego Lords of the Fallen prezentuje fragmenty rozgrywki

Premiera w czwartek.

Deweloperzy z warszawskiego CI Games opublikowali pierwszy zwiastun mobilnej odsłony Lords of the Fallen. Potwierdzono też datę premiery gry.

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, produkcja zostanie wydana w najbliższy czwartek, 9 lutego. Dostępna będzie na urządzeniach z systemami iOS oraz Android. Tytuł nie będzie jednak tani - cenę ustalono na 9,99 dolarów.

Mobilne Lords of the Fallen zaoferuje rozgrywkę w stylu Infinity Blade

Zwiastun przedstawia pierwsze fragmenty rozgrywki. Nagranie sugeruje, że gra w swoich założeniach przypominać ma stworzoną przez studio Chair Entertainment mobilną serię Infinity Blade.

Podczas zabawy weźmiemy więc udział w starciach jeden na jednego. Ciosy oraz uniki będziemy wyprowadzali wykonując gesty na ekranie smartfonu lub tabletu.

Twórcy przygotowują trzy postacie do wyboru - wojownika, kleryka oraz łotrzyka. Głównym zadaniem bohaterów ma być zlikwidowanie Akashy - królowej demonów przebywającej w zapomnianym klasztorze Keystone.

Po drodze natrafią jednak na pomniejszych wrogów - w grze znajdzie się łącznie 30 rodzajów potworów oraz 12 typów bossów. W trakcie przygody zwiedzą również 12 „szczegółowych i przerażających” lokacji.

Protagoniści dysponować mają odrębnymi stylami walki i unikalnymi dla siebie umiejętnościami. Produkcja zaoferuje elementy RPG, w związku z czym poszczególne zdolności postaci będzie można ulepszać.

To nie wszystko, ponieważ pojawi się też opcja konstruowania wyposażenia ze znalezionych podczas zabawy materiałów. W sumie dostępnych ma być 60 typów broni i 15 rodzajów amuletów. Nie zabraknie też pancerzy.

Oryginalne Lords of the Fallen - wyprodukowane przez niemieckie studio Deck13 Interactive pod kierownictwem CI Games - ukazało się w październiku 2014 roku na PC, PS4 i Xbox One. Dotychczas sprzedano ponad siedem milionów egzemplarzy.

Gracz trafia do fantastycznej krainy, której przywódcy zabili boga, chcąc wyrwać ludzkość spod jego wpływu. Cechą charakterystyczną są wysoki poziom trudności i mroczna stylistyka, rodem z Dark Souls.

Obecnie CI Games prowadzi już prace nad „pełnoprawną” kontynuacją, zaplanowaną na przyszły rok.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze