Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Lightning Returns przed Super Mario 3D World na japońskiej liście sprzedaży

Vita nadal popularniejsza od Wii U.

Super Mario 3D World zadebiutowało na drugiej pozycji w japońskim zestawianiu sprzedaży, zaraz za Lightning Returns: Final Fantasy 13.

Nowa platformówka od Nintendo sprzedała się w nakładzie 99588 egzemplarzy - wynika z informacji japońskiej firmy zajmującej się śledzeniem statystyk (dzięki, NeoGAF). Przygody Lightning cieszyły się znacznie większym zainteresowaniem - rozprowadzono 277982 kopii.

Dla porównania, Super Mario Galaxy rozeszło się w nakładzie 256 tys. egzemplarzy pierwszym tygodniu, a Galaxy 2 sprzedało 337 tys. sztuk. Cofając się jeszcze bardziej w czasie, Mario Sunshine to 280 tys. kopii, a Mario 64 to 162 tys.

Wii U było dopiero trzecie pod względem sprzedaży sprzętu, z wynikiem 21 tys. egzemplarzy. Na drugim miejscu PlayStation Vita (28 tys., wzmocnione debiutującym w ubiegłym tygodniu Vita TV).

Tradycyjnie już najpopularniejszym gadżetem pozostaje Nintendo 3DS (84 tys.). Premiera Mario wpłynęła więc pozytywnie na sprzedaż Wii U - w ubiegłym tygodniu sprzedano 15,9 tys. Wii U.

Z bardziej pozytywnych informacji - Pokemon X i Y przekroczyły wspólnie poziom 3 mln egzemplarzy w Japonii, a podobny rezultat powinno osiągnąć za dwa tygodnie Monster Hunter 4.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze