Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Lightning Returns: Final Fantasy 13 ukaże się 10 grudnia na PC

Koniec trylogii.

Zgodnie z zapowiedziami, Lightning Returns: Final Fantasy 13 trafi na PC jeszcze przed końcem roku - produkcja ukaże się na Steamie już 10 grudnia.

Nie bij kaktusa

Na komputerach osobistych opublikowano już dwie wcześniejsze odsłony Final Fantasy 13, w październiku i grudniu ubiegłego roku. Lightning Returns jest zwieńczeniem trylogii tego tytułu.

Tytułowa Lightning zostaje zbudzona z kryształowego snu i otrzymuje zadanie od samego Bhunivelze - boga odpowiedzialnego za stworzenie wszystkiego w kosmosie. Bohaterka zstępuje na Nova Chrysalia, czyli ostatniego bastionu ludzkości, by przeprawić wszystkie dusze do nowego świata.

Wszystko to w zamian za możliwość pojednania się z ukochaną siostrą Serah. Po drodze będzie musiała stawić czoło swoim dawnym przyjaciołom, którzy bardzo się zmienili po pięciuset latach snu. Części z nich nie ucieszy jej powrót.

Konwersja na PC obejmuje wszystkie wydane dodatki DLC, w tym opcjonalne, japońskie głosy postaci, kolejne bronie i kostiumy (co ciekawe, z pominięciem stroju Aerith z FF7).

Cenę ustalono na 16 euro (ok. 68 zł), ale w pierwszym tygodniu po debiucie można liczyć na 10 procent zniżki.

Nudzisz się? Zobacz także:

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze