Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Legendarny Winamp powraca do życia po 4 latach prac

Wydano nową wersję.

Po czterech latach prac - przerywanych globalną pandemią - zainteresowani słuchacze muzyki mogą już pobrać nową wersję legendarnego programu Winamp, oznaczoną numerem 5.9.

Aktywny rozwój popularnego przed laty programu zakończył się co prawda w 2013 roku, lecz pięć lat później dwójka śmiałków ogłosiła, że przejęła licencję i ponownie zabiera się do działania. Efektem jest właśnie Winamp 5.9, dostępny do pobrania za darmo z oficjalnego forum dyskusyjnego (założonego 22 lata temu).

Deweloperzy zajęli się między innymi usprawnieniem wsparcia na współczesnych systemach operacyjnych, włącznie z płynnym działaniem na Windows 11. „Dla użytkownika końcowego może nie będzie to wyglądało jak masa zmian, ale największą i najtrudniejszą częścią była migracja projektu z VS2008 na VS2019 - opisuje niejaki „DJ Egg”. Visual Studio to popularne środowisko programistyczne od Microsoftu.

Nowa wersja nie jest jeszcze całkowicie gotowa do premiery, dlatego deweloperzy zachęcają do pobierania wersji RC (Release Candidate) i zgłaszania ewentualnych problemów. Zwłaszcza ze starszymi wtyczkami, których przez lata powstały setki.

Tagi

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze