Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Left 4 Dead 3 w produkcji? Valve stanowczo zaprzecza

Reakcja na nieoficjalne informacje.

Niedawno pojawiły się nieoficjalne informacje, z których wynika, że trwają prace nad Left 4 Dead 3, czyli kolejną odsłoną cyklu z zombie. Valve zaprzeczyło jednak doniesieniom.

Przedstawiciele firmy prowadzonej przez Gabe'a Newella na łamach serwisu IGN wystosowali komunikat, w którym zdementowali, jakoby studio przygotowywało nową część serii o żywych trupach.

„Obserwujemy krążące od kilku miesięcy plotki. Kilka lat temu przez jakiś czas próbowaliśmy przygotować Left 4 Dead następnej generacji. Teraz jednak absolutnie nie pracujemy nad niczym związanym z L4D i nie pracowaliśmy od lat” - zapewniono.

„Jasnym jest, że niektórych ludzi bawi sianie dezinformacji, aby rozbudzić nadzieje fanów i dziennikarzy. Niestety obecnie nie przygotowujemy żadnej nowej gry z serii L4D” - dodano.

To reakcja na niedawne doniesienia. Tyler McViker, który w serwisie YouTube prowadzi kanał poświęcony ujawnianiu informacji z Valve, opublikował materiał o Left 4 Dead 3. W wideo przekonywał, że właściciele Steama rozważają lub już pracują nad projektem.

Autor filmu twierdził, że produkcja powstaje z myślą o wirtualnej rzeczywistości. Do tytułu porzuconego podobno w 2017 roku postanowiono wrócić po pozytywnym przyjęciu ogłoszenia Half-Life: Alyx, czym deweloperzy byli ponoć zaskoczeni.

Ponadto o grze z zombie wspomniał też jeden z przedstawicieli HTC, czyli producenta gogli Vive. Prezes chińskiego oddziału spółki - Alvin Wang Graylin - na gali rozdania nagród GoldenV stwierdził, że Left 4 Dead 3 i Half-Life: Alyx powinny w 2020 roku zachęcić odbiorców do VR.

Co jednak ciekawe, kilka godzin później - ale już po komunikacie od Valve - napisał na Twitterze, że wzmianka o kolejnej odsłonie cyklu z żywymi trupami była jedynie jego „prywatną spekulacją” i prognozami.

Oczywiście niewykluczone, że w przyszłości kontynuacja Left 4 Dead faktycznie powstanie. Podobnie było z serią Half-Life - firma Gabe'a Newella nieoczekiwanie zapowiedziała kolejną część cyklu, choć wcześniej wielokrotnie przekonywała, że taka nie jest tworzona.

Źródło: IGN

Następnie: Klasyczna strzelanka Kingpin z 1999 roku otrzyma remaster - na PC i konsole

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze