Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Klasyczna strzelanka Kingpin z 1999 roku otrzyma remaster - na PC i konsole

Powrót znanej produkcji.

Firma 3D Realms zapowiedziała odświeżoną wersję Kingpin: Life of Crime - klasycznej strzelanki z 1999 roku.

Nowe wydanie gry zmierza na PC oraz konsole PS4, Xbox One i Switch. Dokładnej daty premiery nie ujawniono, ale remaster powinien ukazać się pod koniec 2020 roku na wymienionych platformach sprzętowych.

Akcję osadzono w fikcyjnym Wind City. Tak jak w oryginale, gracze wcielą się w porzuconego przez towarzyszy gangstera. „Poobijany i złamany” przestępca postanawia zemścić się na dawnych sojusznikach. Całość toczy się w ponurym świecie w stylistyce noir art deco.

Cover image for YouTube videoKingpin: Reloaded Reveal Trailer

Kingpin: Reloaded - jak nazwano remaster - zaoferuje odświeżoną grafikę oraz możliwość zabawy w 4K i na monitorach ultrapanoramicznych (o proporcjach ekranu 21:9). W planach też obsługa padów, nowe systemy misji i rozmów, a także znany z pierwowzoru multiplayer.

Nie zabraknie również dużej ilości przemocy, choć pojawi się specjalny wariant No Violence, w którym brutalność zostanie wyłączona (ale wulgarne dialogi pozostaną). Do tego opcjonalny wariant klasyczny z oryginalną oprawą wizualną.

Kingpin z klasyczną i odświeżoną grafiką

W 1999 roku Kingpin: Life of Crime ze względu na prezentowane w tytule treści wywołało wiele kontrowersji, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych. Produkcja stała się nawet przedmiotem debaty w amerykańskim Senacie.

- Kingpin nie uzyskało należytego uznania, ponieważ ukazał się w czasach, gdy gry były obwiniane za problemy społeczne. Mamy przyjemność dać ludziom drugą szansę na zapoznanie się z produkcją, o której nigdy nie słyszeli, a zagorzałym fanom okazję na powrót do (symulowanego) przestępczego życia - przekonuje Frederik Schreiber, założyciel 3D Realms.

Następnie: Nieoficjalnie: Ubisoft przebudowuje zespół nadzorczy, by gry zyskały unikalną tożsamość

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule
Powiązane tematy
O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze