Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kwadratowy gołąb nową maskotką Wiedźmina 3. CD Projekt dołączyło do zabawy fanów

Majestatyczny, chociaż nieco kanciasty.

Niespodziewanym hitem w sieci okazał się niepozorny, kanciasty model gołębia, znaleziony w next-genowej wersji Wiedźmina 3. Drobna wpadka spodobała się graczom tak bardzo, że zrzeszeni na Reddicie miłośnicy uniwersum Wiedźmina ogłosili ptaszka swoją maskotką. Do zabawy fanów dołączyli nawet deweloperzy z CD Projekt RED.

Post z geometrycznym gołębiem pojawił się na Reddicie trzy dni temu. „Ta grafika nowej generacji naprawdę zapiera dech w piersiach!” - napisał wówczas ironicznie autor posta. Mimo wszystko, post zdobył wciągu kilku dni aż 7,5 tysiąca „polubień”. „Tak właśnie wyglądasz po spędzeniu kilku miesięcy w Novigradzie” - pisze jeden z użytkowników.

Trzeba przyznać, że na tle wysokiej jakości tekstur budynków, widocznych dookoła zwierzęcia, jego niskiej jakości model faktycznie prezentuje się komicznie, szczególnie z niedokładnie nałożoną, wyraźnie przesuniętą teksturą. Doszło nawet do tego, że administracja działu wrzuciła zdjęcie Kevina - bo takim imieniem ochrzcił ptaka jeden z użytkowników - na awatar społeczności.

The graphics in the next-gen update truly are a sight to behold!
by u/ben0074 in witcher

Do zabawy postanowili przyłączyć się deweloperzy ze studia CD Projekt RED, poprzez oficjalny profil marki Wiedźmin na Twitterze, „ogłaszając” nową Szkołę Kwadratowego Gołębia. Pokazano też karykaturalny medalion. Post także spotkał się z pozytywnym odbiorem internautów, zdobywając w ciągu kilku godzin ponad 7,5 tys. polubieni.

Oby to była jedna z głównych gier w kolejnej części albo nie zagramy” - napisał internauta o pseudonimie Invictus. „Nic nie spoilerujemy” - odpowiedział profil Wiedźmina. „Czy możesz stworzyć Mistrzowski Miecz Gołębich Odchodów zadający +15 obrażeń przeciwnikom bez hełmu?” - pyta się niejaki Tenebrael. „Tak, a dodatkowo otrzymasz +15 obrażeń, jeśli przeciwnik trzyma bochenek chleba” - żartują deweloperzy.


Dlaczego warto sięgnąć po „Legendy gier wideo”?

Dzięki książce poznasz największych twórców gier wideo w historii, a przy okazji dowiesz się, jak wielki był ich wpływ na wszystkie kolejne gry, również dzisiejsze hity, w które grasz na co dzień.

Pobierz darmowy fragment i zamów książkę „Legendy gier wideo” w przedsprzedaży »

Kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, jak narodziły się komputerowe RPG-i, dlaczego grom tak blisko do filmów, kto wymyślił otwarte światy, jak narodziły się strzelanki czy wreszcie, który znany twórca poleciał w kosmos jako drugi cywil w historii.

Dowiedz się więcej teraz »

Read this next