Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowa gra twórców Wiedźmina to najwyraźniej Dawnwalker: Origins

Debiutancki projekt Rebel Wolves.

W sieci pojawiły się pewne poszlaki na temat tego, jak będzie wyglądać debiutancka produkcja studia Rebel Wolves, założonego przez byłych pracowników CD Projekt RED. Jak możemy się dowiedzieć, projekt Dawnwalker: Origins ma być stawiającą na narrację grą RPG w otwartym świecie.

Jak wynika z dostępnych na ten moment strzępków informacji, które zebrał w obszernym raporcie użytkownik serwisu X (dawniej Twitter) o nicku Kurakasis, tytuł ma być pierwszą grą z cyklu zatytułowanego „Dawnwalker Saga”. Studio zastrzegło już znak handlowy i logo gry, a także zarejestrowało witrynę internetową.

Tytuł stawia na narrację i osadzony będzie w nowym uniwersum w klimatach dark fantasy. Według zapewnień samych deweloperów, rozmiar dostępnego w grze świata będzie porównywalny z mapą z dodatku Krew i Wino do Wiedźmina 3, ale za to stawia na większą liczbę zadań, jakich może podjąć się gracz. Celem twórców jest stworzenie produkcji, która „zrewolucjonizuje gatunek RPG”.

Z kwestii technicznych dowiedzieliśmy się, że Dawnwalker: Origins powstaje na silniku Unreal Engine 5 i będzie przygodą dla pojedynczego gracza możliwą do ogrywania offline. Nie znajdziemy tu także mikropłatności. Tytuł znajduje się obecnie w fazie testów alfa, jeszcze trzy miesiące temu nad grą pracowało prawie 100 osób.

Nie wiadomo niestety na ten moment, kiedy gra trafi na rynek. Status Alfa wskazuje jednak, że być może twórcom uda się dokończyć tytuł w ciągu najbliższego roku lub dwóch. Planowana jest premiera na PC, a także na „konsolach nowej generacji”, przez co deweloperzy najpewniej rozumieją PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

The Witcher 3: Complete Edition

Nintendo Switch

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Content Editor

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.
Komentarze