Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kosmiczna strzelanka Galak-Z trafi 29 października na PC

Losowo generowane etapy.

Kosmiczna strzelanka w klasycznym stylu - Galak-Z - ukaże się także na PC, już 29 października. Produkcja niezależnego 17-BIT jest obecnie dostępna na PlayStation 4.

Innowacją w tym tytule są proceduralnie generowane poziomy i otwarty świat oparty o rozbudowany silnik fizyczny, co zapewnia interakcje z wszystkimi obiektami.

W konwersji na PC znajdzie się także nowy tryb rozgrywki o nazwie Arcade Mode, wprowadzający punkty zapisu w toku misji. W ten sposób eliminowana jest konieczność rozpoczynania od początku po każdej śmierci.

Całość czerpie pomysły z anime z lat 70. i 80. oraz z podobnych strzelanek 2D z automatów. Nie brakuje także „zaawansowanej” sztucznej inteligencji oraz systemu postępów, umożliwiającego odblokowanie potężniejszych broni wraz z postępami.

„Podczas prac inspirowało nas wiele najnowszych gier typu roguelike, wskazać trzeba zwłaszcza na Spelunky oraz Don't Starve” - napisał w marcu ubiegłego roku producent Raj Joshi.

Masz chwilkę? Zobacz także:

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze