Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kosmiczna strategia Endless Space 2 za tydzień w Early Access

Drobne opóźnienie.

Endless Space 2 - obiecująca strategia 4X w kosmosie - zadebiutuje 6 października w programie Early Access na Steamie, tylko na PC.

Wersja udostępniana we wczesnym dostępie zaoferuje cztery z ośmiu planowanych frakcji. Nie podano jeszcze ceny.

Pierwotnie zakładano, że Endless Space 2 trafi na Early Access jeszcze we wrześniu, więc październikowa data oznacza drobne opóźnienie.

„Chcemy zrobić dobre pierwsze wrażenie i dostarczyć wersję dopracowaną na poziomie, do jakiego was przyzwyczailiśmy” - zapewniają twórcy ze studia Amplitude.

„Zagracie więc w Endless Space 2 w wersji alpha: nie będzie niektórych funkcji, ale uwzględnimy systemy, które chcemy dopracować z waszą pomocą. Nie zabraknie bazowej mechaniki rozgrywki, by dać dobry pogląd na to, o czym jest gra.”

Endless Space 2 to druga odsłona strategii wydanej w 2012 r. na PC. To także pierwsza produkcja, którą Amplitude Studios wyda po przejęciu przez Segę, w lipcu tego roku.

Jak na gatunek 4X przystało, zajmujemy się eksploracją, ekspansją, eksploatacją i eksterminacją, a wszystko to podczas tworzenia galaktycznego imperium.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze