Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kolejny ważny twórca Vampire The Masquerade: Bloodlines 2 nie pracuje już nad grą

Cara Elisson odeszła ze studia Hardsuit Labs.

Paradox Interactive poinformowało, że z odpowiedzialnego za Vampire The Masquerade: Bloodlines 2 studia Hardsuit Labs odeszła Cara Ellison - starsza projektantka narracji gry.

Firma potwierdziła rezygnację deweloperki po tym, jak pojawiły się nieoficjalne doniesienia na ten temat. Najpierw kobieta usunęła odniesienia do produkcji ze swojego profilu na Twitterze, a później zatrudnienie twórczyni ogłosili autorzy Armello z League of Geeks.

„Cara wniosła do projektu świeże pomysły i wiele z owoców jej pracy będzie obecnych w grze, która zadebiutuje w przyszłym roku. Dziękujemy jej za jej zaangażowanie w Bloodlines 2 i życzymy wszystkiego najlepszego w przyszłych przedsięwzięciach” - oznajmili przedstawiciele Paradox Interactive w oświadczeniu dla PC Gamer. Nie ujawniono przyczyn odejścia.

Elisson to kolejna ważna osoba z zespołu odpowiedzialnego za produkcję, opuszczająca szeregi ekipy przed wydaniem tytułu. W sierpniu zwolniono bowiem Briana Mitsudę i Ka'aia Cluneya - odpowiednio głównego scenarzystę i dyrektora kreatywnego.

Nie jest jasne, czy i w jakim stopniu odejście wymienionej trójki deweloperów wpłynie na Vampire The Masquerade: Bloodlines 2. Kilka miesięcy temu ogłoszono jednak, że pozycja ukaże się później niż planowano - nie w bieżącym, a dopiero w 2021 roku.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze