Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kolejna prezentacja PlayStation State of Play jeszcze w tym tygodniu

Skupi się na Final Fantasy 16.

W najbliższy czwartek - jutro, 13 kwietnia - Sony przeprowadzi kolejną prezentację z cyklu PlayStation State of Play. Transmisja skoncentruje się na jednej produkcji - Final Fantasy 16.

Start o godzinie 23:00 polskiego czasu. „Od momentu, gdy Final Fantasy 16 zadebiutowało podczas pokazu PlayStation 5 w 2020 roku, fani na całym świecie z niecierpliwością czekają na szczegóły dotyczące mrocznego świata fantasy, zamieszkujących go potężnych Eikonów i Dominantów, a także dynamicznego systemu walki” - czytamy w opisie.

Specjalne traktowanie dla tytułu nie powinno dziwić. To jedna z niewielu wydawanych w dzisiejszych czasach produkcji na wyłączność na PS5, za którą nie odpowiada wewnętrzne studio Sony, lecz zewnętrzna firma - w tym przypadku Square Enix.

Z drugiej strony, producent PlayStation wydatnie pomagał w pracy. - Z naszego punktu widzenia techniczne wsparcie otrzymane od producenta sprzętu jest ważnym czynnikiem stojącym za podpisaniem kontraktu na wyłączność - mówił jeszcze w marcu producent Naoki Yoshida.

- Przez pewien czas tworzyliśmy grę razem z inżynierami Sony, którzy znają swój sprzęt od podszewki. Otrzymaliśmy między innymi hojne wsparcie w optymalizacji, z którą nie mogliśmy sobie poradzić sami. Ponadto, dzięki nie rozwijaniu tytułu jednocześnie na wiele platform zainwestowaliśmy więcej czasu w budowanie gry i optymalizację - dodał.

To właśnie zaangażowanie Sony i wyłączność dla PS5 przełożyło się także na inny interesujący czynnik. Final Fantasy 16 będzie bowiem pierwszą odsłoną serii z polską wersją językową (w formie napisów). Jest to sytuacja bez precedensu, ponieważ w ponad 35-letniej historii serii nie doczekaliśmy się jeszcze oficjalnego tłumaczenia.

Gra ukaże się 22 czerwca. Okres wyłączności dla PS5 potrwa podobno pół roku, choć nie jest obecnie jasne, czy Square Enix planuje jakieś konwersje. W okresie pierwszej zapowiedzi wspominano o odsłonie PC, lecz nie wiadomo, czy plany są aktualne.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze