Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kilkanaście minut gameplayu z Warsaw, gry o Powstaniu Warszawskim

Przeprawa przez miasto i walka w lesie.

IGN opublikował nowy gameplay z Warsaw - inspirowanej Darkest Dungeon strategicznej gry polskiego studia Pixelated Milk, opowiadającej o Powstaniu Warszawskim. Nagranie z wczesnej wersji produkcji przedstawia całą misję.

Zabawa zaczyna się od wyboru zadania, a potem przechodzimy do ekranu przygotowań na wyprawę. Gracz decyduje, których powstańców wysłać na misję i w co wyposażyć bohaterów.

Następny etap to wyprawa przez miasto. Korzystając z widoku z góry prowadzimy drużynę po ulicach, na których natrafiamy na różne wydarzenia. W materiale nie zabrakło też oczywiście turowej walki.

Podczas starć ważne jest korzystanie z umiejętności, pozycjonowanie względem wroga, ilość amunicji, a także energia. Śmierć sojusznika oznacza utratę wszystkich bonusów, które zapewniał drużynie.

Twórcy podkreślają, że pokierujemy losami zwykłych obywateli

Warsaw zadebiutuje na PC 4 września, a potem trafi na PlayStation 4 i Switch - dokładna data nie jest znana.

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze