Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kickstarter: Zbiórka na Shantae: Half-Genie Hero zakończona powodzeniem

Pozyskano dwa razy więcej niż planowano.

Shantae: Half-Genie Hero, czyli nowa odsłona serii gier platformowych od studia WayForward została z powodzeniem sfinansowana na Kickstarterze. Pozyskano niemal dwa razy więcej pieniędzy niż planowano - 776 tys. dol.

Jeśli dodać do tego bezpośrednie wpłaty przez PayPal, otrzymamy łącznie 811 tys. dol. Udało się odblokować kilka celów rozszerzonych, w tym dwa dodatkowe rozdziały gry, kampanię z głównym przeciwnikiem - Risky Boots - w roli głównej oraz trzy kostiumy, każdy zapewniający inne statystyki i ciosy specjalne.

Shantae: Half-Genie Hero ukaże się w sierpniu przyszłego roku na PC, PS3, PS4, X360, Xbox One, PS Vita, PS Vita TV oraz Wii U.

Tytułowa Shantae to pół-człowiek, pół-dżin. Za pomocą włosów atakujemy przeciwników, a taniec brzucha pozwala zamienić się w inne stworzenia. Eksplorujemy Sequin Land, zwiedzamy labirynty i walczymy z bossami. Trzy poprzednie odsłony serii z Shantae w roli głównej ukazały się na konsolach przenośnych Nintendo - najnowsza zadebiutuje zimą tego roku na 3DS-ie.

Zadaniem graczy w nowej grze jest odnalezienie źródła pradawnego zła i wygnanie go z krainy. Akcję podzielono na rozdziały, zakończone walką z bossem. W czasie rozgrywki spotkamy bohaterów niezależnych, rozwiążemy zagadki, odblokujemy też nowe umiejętności.

Za projekt odpowiada studio WayForward, które na pewno może pochwalić się doświadczeniem w gatunku gier platformowych, odpowiadając wcześniej między innymi za Ducktales Remastered, Adventure Time i Contra 4.

Trzy dodatkowe kostiumy

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły