Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kickstarter: Ruszyła zbiórka na duchowego następcę Banjo-Kazooie

AKTUALIZACJA: Yooka-Laylee ufundowane.

Aktualizacja: Cel zbiórki - 175 tys. funtów - został osiągnięty w niecałą godzinę. Do końca akcji pozostało jeszcze 46 dni, cały czas można więc dokonywać wpłat na Yooka-Laylee.

Odpowiednio większy budżet będzie oczywiście wiązał się z dodatkowymi elementami w grze. Przykładowo, po przekroczeniu granicy 275 tys. funtów, deweloperzy dodadzą kilka starć z bossami. Przy 665 tys. do gry wprowadzony zostanie tryb kooperacji.

*

Oryginalna wiadomość: Deweloperzy ze studia Playtonic, złożonego przede wszystkich z byłych pracowników Rare, rozpoczęli dziś zbiórkę funduszy w serwisie Kickstarter na projekt Yooka-Laylee.

Trójwymiarowa platformówka ma być „duchowym spadkobiercą” serii Banjo-Kazooie. Gra ma zadebiutować jesienią przyszłego roku na PC, PS4, Xbox One i Wii U.

Bohaterowie to zielony kameleon Yooka oraz siedząca na jego ramionach nietoperzyca Laylee. Zostali zaprojektowani przez Steve'a Malyesa - odpowiadającego za wygląd postaci w oryginalnym Banjo-Kazooie oraz w grze Donkey Kong Country.

Twórcy pracują nad wczesną wersją od dwóch miesięcy. Zdołali zaprojektować prototyp, dzięki któremu zaprezentowali styl graficzny i podstawy rozgrywki.

Istotnym elementem zabawy będzie zbieranie monet. Nie będą one wyłącznie punktami, ale walutą, która posłuży do odblokowywania kolejnych poziomów, a nawet do rozszerzania etapów o dodatkowe wyzwania.

Za muzykę odpowiadają kompozytorzy, którzy pracowali przy Donkey Kong Country, Viva Pinata i GoldenEye 007.

W chwili publikacji tej wiadomości, na konto projektu wpłynęło już prawie 100 tys. funtów. Cel minimalny to 175 tys. Najprawdopodobniej zostanie osiągnięty już niedługo.

O autorze
Komentarze