Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kickstarter: Ruszyła zbiórka na duchowego następcę Banjo-Kazooie

AKTUALIZACJA: Yooka-Laylee ufundowane.

Aktualizacja: Cel zbiórki - 175 tys. funtów - został osiągnięty w niecałą godzinę. Do końca akcji pozostało jeszcze 46 dni, cały czas można więc dokonywać wpłat na Yooka-Laylee.

Odpowiednio większy budżet będzie oczywiście wiązał się z dodatkowymi elementami w grze. Przykładowo, po przekroczeniu granicy 275 tys. funtów, deweloperzy dodadzą kilka starć z bossami. Przy 665 tys. do gry wprowadzony zostanie tryb kooperacji.

*

Oryginalna wiadomość: Deweloperzy ze studia Playtonic, złożonego przede wszystkich z byłych pracowników Rare, rozpoczęli dziś zbiórkę funduszy w serwisie Kickstarter na projekt Yooka-Laylee.

Trójwymiarowa platformówka ma być „duchowym spadkobiercą” serii Banjo-Kazooie. Gra ma zadebiutować jesienią przyszłego roku na PC, PS4, Xbox One i Wii U.

Bohaterowie to zielony kameleon Yooka oraz siedząca na jego ramionach nietoperzyca Laylee. Zostali zaprojektowani przez Steve'a Malyesa - odpowiadającego za wygląd postaci w oryginalnym Banjo-Kazooie oraz w grze Donkey Kong Country.

Twórcy pracują nad wczesną wersją od dwóch miesięcy. Zdołali zaprojektować prototyp, dzięki któremu zaprezentowali styl graficzny i podstawy rozgrywki.

Istotnym elementem zabawy będzie zbieranie monet. Nie będą one wyłącznie punktami, ale walutą, która posłuży do odblokowywania kolejnych poziomów, a nawet do rozszerzania etapów o dodatkowe wyzwania.

Za muzykę odpowiadają kompozytorzy, którzy pracowali przy Donkey Kong Country, Viva Pinata i GoldenEye 007.

W chwili publikacji tej wiadomości, na konto projektu wpłynęło już prawie 100 tys. funtów. Cel minimalny to 175 tys. Najprawdopodobniej zostanie osiągnięty już niedługo.

Cover image for YouTube videoThree minutes of very early Yooka-Laylee gameplay (Hands-on Impressions)

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Yooka-Laylee

PS4, Xbox One, PC, Mac, Nintendo Switch

Powiązane tematy
O autorze
Komentarze